Tam, kde jste doma, byste se měli cítit nejlépe, měl by to být ostrov bezpečí a oáza klidu. Pokud vás doma něco rozčiluje, odstraňte to, protože to sem nepatří. Cítíte, že to není ono a potřebujete váš domov doladit? Pojďme se do toho tedy společně pustit. Každý má vlastní vkus a líbí se mu něco trochu jiného, proto i možností, jak zařídit byt nebo dům, je nepřeberné množství. Atmosféru interiéru nedělají pouze doplňky a nábytek, důležité jsou i takové věci jako osvětlení nebo stěny.

Proč vliesové

Je velký rozdíl, zda máte v pokoji vymalováno jednoduše bíle nebo zda používáte barvy nebo třeba tapety. Tapety už nejsou, jak se mnozí domnívají, přežitkem totality. Právě naopak, jsou kreativní, barevné, dobře vybraná tapeta pokoj rozzáří, prosvětlí a dodá mu šmrnc. Mezi nejčastěji využívané patří určitě vliesové tapety. Oproti staršímu typu papírových jsou tvořeny buničinou a textilními vlákny. Mají velkou výhodu v tom, že místnost neuzavírají, naopak se zdmi dýchají, zabraňují vzniku ozvěn, pohlcují zvuk a zároveň pomáhají stěny tepelně izolovat.

Jejich velkou předností je jednoduché lepení. Lepidlo pro lepení vliesové tapety se totiž natírá na zeď, tapeta tedy zůstává suchá, zároveň lze vliesové tapety ze zdi snadno a beze stopy zase odstranit. Vliesové tapety nabízí široké možnosti výběru atraktivních dekorů, některé se opakují, takže můžete tapetovat celou místnost, jiné jako třeba fototapety, tvoří obraz. Díky tomu můžete tapety použít v obývacím pokoji, v jídelně, ložnici, ale třeba i v dětském pokoji. Tapety do dětského pokoje patří vůbec k nejoblíbenějším, děti jsou vděčné za barevné stěny, na kterých mají své oblíbené hrdiny. Navštivte proto internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, nebo si přijďte vybrat přímo do kamenné prodejny ve Frýdku-Místku.