Přesto, že je na českém trhu velké množství poskytovatelů přepravy zásilek, tak vybrat spolehlivého přepravce může být někdy velice nesnadný úkol. Není žádným tajemstvím, že kvalita i cena přepravy je u jednotlivých přepravců velice různorodá.

Netřeba dodávat, že kvalitní přeprava zásilek hraje důležitou roli při spokojenosti vašich zákazníků. A na co se tedy při výběru přepravní společnosti zaměřit, aby byli spokojeni i vaši zákazníci? Přinášíme vám 6 faktorů, které byste rozhodně neměli při výběru podcenit:

Rychlost přepravy

Hlavním faktorem pro spokojenost zákazníka je především rychlost přepravy. Žádný zákazník nechce čekat na zásilku moc dlouho. V tomto ohledu je důležité, aby přepravce disponoval propracovanou logistikou.

Kvalita přepravy

Neméně důležitou roli v rámci přepravy zásilek hraje i kvalita přepravy. Vnitrostátní a mezinárodní přeprava zásilek by měla být zajišťována přepravcem v takové kvalitě, aby bylo minimalizováno riziko poškození zásilky. Zároveň myslete na to, že je zásilku řádně zabalit.

Cena přepravy

Pohled na cenu je různorodý, jelikož záleží na přepravovaném zboží. Avšak rozhodně by neměla být příliš vysoká.

Sledování zásilky

Přepravce by měl být schopen také poskytovat údaje o zásilce v online režimu, tak aby zákazník mohl kontrolovat, kde se jeho zásilka nachází. Nakonec tyto údaje jsou důležité i pro vás, jelikož budete o stavu zásilky dostatečně informováni, pokud se zákazník obrátí přímo na vás.

Snadné vyřízení cla

Přeprava zásilek do zahraničí je často typická celním řízením. V rámci svých služeb by tak měl být přepravce schopen poskytnout vyřízení cla, aby mezinárodní přeprava zásilek byla pro vás i zákazníka co nejjednodušší a nejrychlejší.

Hmotnostní a rozměrové limity

Častým problémem při hledání vhodné přepravní společnosti jsou limity na hmotnost a rozměry zásilky. Přeprava různorodých zásilek by tak v portfoliu kvalitního přepravce rozhodně neměla chybět.

Pokud se vám nepodařilo najít vhodného přepravce pro vaše zásilky, pak se neváhejte obrátit na přepravní společnost Emons, která se o vaši zásilku postará a zajistí přepravu do více než 100 zemí světa.