V současné době nás audiovizuální technika provází téměř na každém kroku a má stále významnější uplatnění. AV technika je důležitou a nenahraditelnou součástí téměř všech kulturních, společenských, firemních a jiných akcí. Pokud tedy pořádáte významnou událost či akci, tak se bez AV techniky neobejdete. A na co se před jejím pořízením zaměřit?

Využití AV techniky

Před pořízením AV techniky si nejprve ujasněte, kde se ji chytáte použít a k jakému účelu bude sloužit. Prostor a účel je totiž pro pořízení AV techniky velice důležitý, jelikož významně bude odrážet parametry a množství technického vybavení. Také je potřeba zvážit, zda potřebujete pouze projektory a projekční plátna či byste rádi v prostoru zajistili i LED obrazovky, konferenční techniku, ozvučení místnosti apod. Pro správné ozvučení by vám potom neměli chybět mikrofony, mixážní pulty a další zařízení.

Nákup nebo pronájem

AV technika je pro mnoho lidí či firem velice nákladnou záležitostí, proto je vhodné zvážit, zda chcete mít vlastní nebo vám postačí pronájem AV techniky. Obě varianty mohou mít své klady i zápory. Koupit AV techniku se vyplatí především tehdy, když bude mít téměř každodenní využití. Naopak pronájem AV techniky je vhodný při jednorázových akcích. Nevýhodou prodeje jsou vyšší náklady a nutnost myslet na pravidelný servis, což vám u pronájmu odpadá. Nevýhodou pronájmu je zase to, že vám technika nebude patřit.

Instalaci nechte na odbornících

Nakonec je potřeba myslet také na instalaci, zda si ji provedete sami nebo se obrátíte na specializovanou firmu. V tomto ohledu je jednoznačně nejvýhodnější přenechat instalaci odborníkům. Jedině odborníci vám zajistí, že vše bude nastaveno a nainstalováno přesně tak, jak má být. Přece jen instalace tlumočnické techniky či projekční aparatury není věc, kterou by zvládl každý. Jakýkoliv problém by vám potom mohl vyjít na další zbytečné peníze.

Při pořízení AV techniky nebo ozvučení se neváhejte svěřit do odborných rukou společnosti Economia Service, která vám zajistí kompletní řešení na klíč.