Kreditní karty dnes vlastní kde kdo. Mnoho lidí je má neustále u sebe a s nimi kompletně celé své úspory. Karty jsou neskutečně zajímavé, a proto se pojďme podívat na to nejlepší z nich.

Na světě je tolik kreditek, že bychom je mohli naskládat do jedné řady a ta by nám obtočila zeměkouli 3 a půl krát. Představte si kolik peněz na tomto světě vlastně je…

První kreditní karta, která byla vyrobena, byla z několika vrstev papíru a její limit byl 300 dolarů. Kde s ní platili, netušíme, protože bankomaty nebyly a karty asi taky nikde nebrali.

Říkáte si, proč vám banka tak často posílá kartu novou? Důvodem je omezená životnost magnetického proužku, který na ní můžete najít. Ten velmi trpí na škrábance a zmagnetizováním cizím tělesem. Pokud by se tomu nedělo, šlo by kartu používat celý život.

Průměrný počet kreditních karet na jednu rodinu v USA je 6! To znamená, že každý člen má minimálně dvě karty.

Během jedné sekundy se na planetě uskuteční 10 000 transakcí skrze kartu.

Všechny kreditní karty po celém světě má 85,60 x 53, 98 mm.

Peníze, které máme na kartě ve skutečnosti neexistují. Pokud by se všichni klienti rozhodli jít do Banky vybrat své úspory, okamžitě by zkrachovala.

Někteří zloději jsou schopni krást vás přímo prostřednictvím vaší karty. Tomuto způsobu se říká skimming. Že jste se stali obětí takovéto krádeže zjistíte v momentě, kdy vám z účtu najednou zmizela částka, která byla poslána na jakýsi účet kdesi v Asii.