Během svého života se přímo nám, nebo našemu okolí dějí věci, které považujeme za zcela přirozené a v podstatě nad nimi ani moc nepřemýšlíme. Pokud bychom to však udělali, zjistili bychom, že tyto věci ve skutečnosti nejsou tak jak je vidíme.

Tak například. Pokud se rozhodnete nemít děti, nebo je jen mít nemůžete, budete ve vaší přímé pokrevní linii prvním jedincem a to od samotného vzniku lidského druhu. Tak to zkuste přehodnotit. Jestli něco tak starého stojí za to přetrhat.

V momentě, kdy někomu zachráníte života, tak v podstatě přechytračíte smrt, stejně tak jako v mnohých pohádkách. Zde ovšem neplatí, že budete nesmrtelní, ale pouze někomu smrt oddálíte, a ta si ho může najít třeba hned druhý den.

Lidské oko v podstatě neustále kouká i na nos. Mozek však má tu schopnost, že jej dokáže odfiltrovat z promítaného obrazu. (Víme, že jste se podívali, takže za pár vteřin nos opět neuvidíte.)

Od doby, kdy jste embryo se vaše srdce nezastavilo a bije tak 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Je to nejvíce namáhaný sval lidského těla a proto je také velice citlivý a snadno se opotřebuje.

Mars je jedinou známou planetou v celém vesmíru, která je kompletně celá obydlená pouze roboty. Existuje jich zde sedm a všechny byly zkonstruovány na planetě Zemi.

V některém z momentů vašeho dětství, vás rodič položil na podlahu, a už nikdy vás hned po tom nezvedl. Vy jste pak museli celý život chodit po svých. Rodiče prostě někdy dokážou znepříjemnit kompletně celý život.

Norsko a Severní Koreu od sebe dělí pouze jeden jediný stát. Hádejte, jaký to asi bude. Mají tam medvědy v armádě, ve vládě, zkrátka všude. Jsou trochu mimo a taky tak trochu zimní národ.

Mezi číslicí 0 a číslicí 1 je nekonečno dalších čísel.

I přesto, že vypadáme jako všeznalí, zdaleka jimi nejsme. Lidský mozek například nemá absolutně páru o tom, jak vlastně sám funguje.