Povedlo se vám rozbít v obchodě drahou láhev alkoholu? Není to nic nemožného, občas se takové věci stávají. Když budete mít sjednané pojištění odpovědnosti, máte jistotu, že pojišťovna škodu uhradí za vás. V čem dalším tkví výhoda tohoto pojištění?

Jak se chránit před nenadálými škodami

Lidský život je kolikrát jako na houpačce. Jednou jste dole, jednou nahoře. Ostatně tak se to i zpívá v jedné starší písni. A je to pravda. Zatímco jeden den slavíte úspěch v práci, následující už můžete řešit vytopení vašich sousedů porouchanou pračkou. Není to právě příjemná situace. Pokud bydlíte v bytovém domě, klidně se to může stát. Jako jistá ochrana se nabízí mít sjednané pojištění proti blbosti neboli pojištění odpovědnosti občana za škody. Ne, že by díky němu ke škodám nedocházelo, ale vy je nebudete muset platit ze svého, pokud pojištění sjednáte. Vše za vás uhradí pojišťovna.

Jaké jsou výhody pojištění proti blbosti

Za velkou výhodu je možné považovat pojištění celé rodiny v jedné pojistné smlouvě. Ať už škodu udělá manželka, družka nebo děti, se kterými žijete v jedné domácnosti, pojišťovna to nerozlišuje. Jsou součástí rodiny, tudíž i součástí pojistky. V rámci ní si můžete připojistit svého psa, případně větší hospodářská zvířata, pokud je chováte. Menší domácí mazlíčci jsou pojištěni automaticky.

Pojištění platí i za hranicemi republiky

Pojištění se sjednává bez spoluúčasti, a to s celosvětovou platností. Bude vám tedy platit i v případě, kdy vyjedete za hranice republiky třeba na letní nebo zimní dovolenou. Můžete si vybrat z několika pojistných částek – od 3 do 10 milionů, podle nich se pak odvíjí i cena měsíčního pojistného. ERGO pojišťovna působí na trhu v tuzemsku už 25 let, a patří tak mezi stálice mezi pojistnými společnostmi.

Jakou máte zkušenost s pojištěním odpovědnosti občana za škody?