Prášek s krásně fialovou barvou, za který si celkem připlatíte, to je acai. Pravděpodobně jste se ním už setkali, zvláště ve formě fialového smoothie či smoothie bowl. Acai prášek je vyráběn z bobulí, které rostou na Euterpy brazilské v Jižní Americe. Tyto bobule v sobě totiž ukrývají skvělé účinky na váš organismus. Tušíte jaké?

 

Acai

Jelikož se k nám bobule ve své čerstvé formě zatím nedostávají, můžete je užívat buď ve formě prášku nebo nápoje. Acai bobule se podobají našim borůvkám, ale pokrmům dodávají sytě fialovou barvu. Jejich chuť je však velmi odlišná, více exotická. Původně tyto bobule používali obyvatelé Amazonie jako dobrý zdroj energie a ochranu před nemocemi.

 

Superpotravina acai

Díky svým nutričním hodnotám a vlivu na lidský organismus se acai prášek řadí mezi superpotraviny, které můžete zakoupit ve specializovaných obchodech či zdravých výživách. Acai bobule jsou totiž plné antioxidantů a obsahují až 30 krát více anthokyninu, fialového barviva, než červené víno. Skrývají také velký obsah esenciálních mastných kyselin, kyselinu linolovou a olejovou, které snižují hladinu špatného cholesterolu a pozitivně působí na nervový systém. Konzumací acai prášku doplňujete do svého těla důležité aminokyseliny, zvláště lysin, tyrosin a tryptofan, které působí regeneračně na organismus.

 

Pravidelná konzumace acai vám přináší

Pravidelnou konzumací acai prášku pečujete také o svůj trávicí trakt, jelikož je acai prášek bohatý na vlákninu. Napomáhá i procesu hubnutí, jelikož prodlužuje pocit sytosti a oddaluje pocit hladu. Mimo to přináší vysokou absorpci kyslíkových radikálů, které na sebe váže a chrání buňky před nádorovým bujením, doplňuje vitamíny a minerální látky, které jsou důležité pro zdraví kostí zubů, buněčných membrán a podporuje regeneraci. Nasypte si acai prášek denně do svého ranního smoothie. Doporučená denní dávka je 1-2 kávové lžičky.