Stavebnictví je jednou z činností, kde se v případě příznivého počasí hraje o každou minutu. Přidejte k tomu vražedné dodací termíny a získáte hodně stresové povolání, ve kterém musí všechno pracovat na sto procent. Bohužel se stává, že čas od času nějaký stavební stroj vypoví službu. V takovém případě ale nemáte čas čekat několik týdnů na náhradní díl. Proto byste v tomto okamžiku měli volat půjčovnu stavebních strojů.

Které stroje si můžete pronajmout?

Pronájem stavebních strojů zahrnuje najmutí prakticky všeho, co byste na stavbě mohli potřebovat. Ať už se budete shánět po rypadle, válci nebo dokonce buldozeru, v půjčovně stavebních strojů naleznete vše na jednom místě. Například buldozer je ideální pro přemístění velkého množství zeminy na krátké vzdálenosti, takže jej využijete jak při stavbě silnic, tak při zvyšování hrází. Stroje jsou navíc vybaveny výklopným listem a 3D GPS úpravou pro dokonalé zarovnání terénu.

K dispozici jsou i běžnější stroje

Drtivá většina z vás se ale bude poohlížet po poněkud obyčejnějších stojích, než je právě buldozer. Na žádné stavbě přeci nesmí chybět kolový nakladač. Ty jsou k dispozici v několika variantách, které se pochopitelně liší objemem lžíce a svou hmotností. Největší nakladač má lžíci o objemu 3,1 m3, a s celkovou hmotností 18 tun to není žádný prcek. Jeho hlavní výhodou je skvělá manévrovatelnost a nízké provozní náklady i v těžkých podmínkách. Obsluha navíc ocení přítomnost klimatizace.

Hutnění povrchů by se nemělo podceňovat

Nezáleží příliš na tom, zda stavíte silnici nebo rodinný dům, protože byste vždy měli věnovat pozornost hutnění povrchů. Pro menší pozemky se skvěle hodí válec s vačkami o hmotnosti 1,5 tuny, který lze pohodlně ovládat dálkovým ovládáním. Navíc si jej můžete pronajmout jak v kloubové verzi, tak i s pevnou konstrukcí. S tímto válcem se hutnění jakéhokoliv povrchu stane hračkou.

Jestliže právě sháníte náhradu za rozbitý stavební stroj, neváhejte se obrátit na půjčovnu stavební techniky. Proškolený personál se vám bude ihned věnovat. Společně jistě najdete vhodné řešení právě vašeho problému.