Když se řekne “zábava”, každý si pod tímto pojmem představí něco zcela jiného. Bohužel většina lidí sklouzne k tomu, že za zábavu považuje jenom počítačové hry, což je obrovská škoda, protože existuje i něco daleko jiného, než jsou počítačové hry, které jsou nyní atraktivní zejména pro všechny děti a teenageři.

Samozřejmě to neznamená, že by si najednou všichni měli přestat hrát. To jen znamená, že bychom měli začít hrát jiné hry, než jen ty počítačové. Například únikové, což je aktuální hit, který si zamiluje každý, kdo jednou únikovou hru vyzkouší.

Únikové hry jsou jakýmsi trendem ve světě her. Není to nic návykového, přesto je to velmi zábavné. Lidé si únikové hry zamilovali zejména proto, že tímto způsobem lze krásně strávit čas s rodinou nebo přáteli. Navíc zapojíte své logické myšlení a zjistíte, jak vysoké vaše IQ ve skutečnosti je.

Mnozí lidé se však s tímto druhem zábavy možná ještě nesetkali. Pokud se mezi ně řadíte, seznámíme vás s ním.

Co je to úniková hra?

Princip únikové hry spočívá v tom, že budete uvězněni či uzavřeni do místnosti, z níž se v časovém limitu jedné hodiny musíte dostat ven. I když se to na první pohled může zdát velmi jednoduché, je to naopak poměrně složité. Uniknout z hry lze jen tak, že najdete a následně rozluštíte všechny hlavolamy, rébusy a hádanky. Jen ty vám poskytnou klíč, který vás dostane z místnosti ven. Jiná cesta nevede.

Únikové hry jsou určeny pro šest až osm hráčů, vždy záleží na konkrétní hře, kterou si vyberete. Jedná se o fantastickou formu teambuildingu, protože právě při této hře se projeví um spolupráce a to, na jaké úrovni je vaše logické myšlení a IQ.

Kde jsou únikové hry nejlepší?

Jednoznačně v Ostravě. O ostravské únikové hry se stará The Chamber, což je nejlepší provozovatel únikových her. Nabídka únikových her v Ostravě je velmi rozmanitá a široká, neustále nové hry přibývají. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, přijdete si na své.