Notebooky jsou známé jako lehké a přenosné počítače. Notebooky jsou velmi oblíbené mezi skupinami studentů, obchodníků a lidí, kteří rádi používají svůj počítač na cestách. Vzhledem k jejich praktické přenositelnosti mohou být notebooky nákladnější než běžné počítače. I když jsou notebooky přenosné, mohou být stejně výkonné jako počítače a představují také možnost připojení k externím klávesnicím a monitorům.

Historie notebooků

Když mluvíme o historii notebooků, musíme zpět do 70 a 80 let. V této době bylo provedeno několik pokusů o výrobu malých a přenosných osobních počítačů. Vzhledem k tomu, že se tehdy vyvíjelo mnoho prototypů, je těžké říci, kdo vymyslel první notebook. Grid Compass je však považován za první přenosný počítač, ten byl poprvé představen v roce 1982. V 90 letech 20. století začaly velké společnosti v počítačovém průmyslu, jako jsou Apple, Dell a Gateway, soutěžit první nejlepší notebook. První verzi operačního systému Windows k zefektivnění designu notebooků provedla společnost Microsoft v roce 1995.

S rostoucím technologickým pokrokem se vyrábí výkonné herní notebooky, aby přilákali uživatele, kteří hrají videohry na svém počítači. Je to také jeden z důvodů, proč je mnoho lidí ochotných koupit si notebooky, protože se mohou na dlouhých cestách zabavit hraním. Při poruše je vhodné objednat specializovaný servis, například brno servis notebooku.

Nejčastější závady notebooků

Stejně jako ostatní gadgety jsou notebooky také zranitelné a náchylné k poškození a opravám.

Museli jste slyšet, že mnoho lidí upustilo od telefonu a rozbilo je, ale také existuje mnoho lidí, kteří své notebooky nepoužívají pečlivě a nakonec využijí brno servis ntb k důkladnému servisu i opravě. Existují některé opravy, které uživatelé zvládnou sami, ovšem tyto vybrané patří do rukou odborníků:

  • Vadná baterie
  • Poškozená obrazovka
  • Poškozený pevný disk
  • Porucha základní desky
  • Selhání ventilátoru
  • Poškození vodou