Zaměstnáváte manuálně pracující zaměstnance? Pokud jste svědomitý zaměstnavatel, zajisté vám leží na srdci i zdraví vašich zaměstnanců. Při manuální práci vždy existuje zvýšené riziko pracovního úrazu. Kromě poučení o bezpečnosti práce je vždy potřeba zaměstnance řádně chránit a zajistit jim potřebné ochranné pracovní pomůcky. Jaké nebezpečí vašim zaměstnancům hrozí nejvíce? Podle druhu jejich práce můžete snadno identifikovat, jestli jsou v ohrožení jejich ruce, smyslové orgány nebo celé tělo.

Nákup ochranných pomůcek

Vzorně oblečený zaměstnanec je i chloubou každé firmy, vhodné je proto postarat se zaměstnancům o jednotné pracovní oblečení. Vhodné pracovní oblečením je samo o sobě důležitou ochranou. Pokud chcete pracovní oděvy koupit co nejkvalitněji a nejvýhodněji, obraťte se na specializovaného prodejce na webu wbs-safety.cz. Zajistí vám celou škálu pracovních oděvů, od montérkových oděvů až po vesty, mikiny, trička, polokošile a mnoho dalšího. Příjemným benefitem pro zaměstnance bude zajisté také pracovní obuv.

Mít nevhodné boty do práce znamená se vystavovat většímu riziku. Nevhodná podrážka může způsobit uklouznutí, nepevná obuv zase může snadno způsobit poranění nohy. V eshopu se vám nabízí stylová pracovní obuv, které je pohodlná a vypadá velmi stylově. Pracovní obuv se vám nabízí jak holeňová, tak i kotníková či jako polobotky a sandály.

Náš tip: Speciální oblečení vyžaduje také zdravotnictví. Kvalitní zdravotnická obuv, či zdravotní oblečení pro lékaře a sestry najdete na www.infinitemedstyle.cz. Navíc tento internetový obchod nabízí i vybavení pro zdravotníky – chirurgické nástroje, fonendoskopy, lékárničky, ale třeba i záchranářské batohy.

Minimální investicí jsou rukavice, ty jsou při práci nezbytné, vybírat si je můžete ve všech provedeních podle toho, jaké práci se zaměstnanec věnuje, jestli pracuje například s hrubým materiálem nebo s chemikáliemi. Důležité je chránit i smysly zaměstnanců. Pracovní brýle se postarají, aby se ochránil jejich zrak a pokud pracují v hlučném prostředí, je vhodné se postarat o ochranu sluchu, aby se předešlo trvalým následkům. Inspirujte se širokým sortimentem a zajisté v něm najdete zboží, které udělá vám i vašim zaměstnancům radost.