Ještě nemáte vyčerpanou dovolenou a stále váháte, kam vyrazit? Počasí jasně nasvědčuje tomu, že v následující dny bude stále příjemně. Ta by byl hřích nezůstávat v České republice a nepoznat krásy naší země. Co doporučujeme? Rozhodně Máchovo jezero. Proč právě tuto oblast?

Ubytování pořídíte bez problémů

Určitě se není nutné obávat toho, že by pro vás nebylo místo v případě ubytování. Jelikož je konec sezony, a jelikož je kapacita velká, jsou chatky Máchovo jezero stále volné. Konkrétně máme na mysli ubytování elite-stare-splavy.cz, které patří mezi jedno z nejpopulárnějších. Proč? Zaujme hlavně svým komfortem. Jak samotných chatek, kde nechybí ani lednička, tak komfortem areálu Staré Splavy a Elite, kde návštěvník najde skutečně vše, co k pohodlné a bezproblémové dovolené jenom potřebuje. Nechybí jídelna s barem kvalitní sociální zařízení, nebo houpačky, prolézačky a pískoviště pro děti.

Bohaté možnosti vyžití na jezeře

Máchovo jezero je skvělou volbou pro toho, kdo se nechce nudit. Mladší páry jistě ocení třeba místní vyhlášenou diskotéku. Rodiny s dětmi jistě nadchne možnost klasických radovánek na pláži, ale i široká nabídka nejenom vodních sporů. Dále nelze opomíjet ani to, že výše uvedené a zmíněné Máchovo jezero ubytování je skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí. Mezi hlavní lákadla bezesporu patří zámek Zákupy, Zahrádky a Dětenice, stejně jako hrady:

  • Bezděz
  • Houska
  • Sloup v Čechách

Komu by nevadilo sednout do auta a vyrazit dále, může zamířit buď do města Česká Lípa, nebo může zamířit až do Liberce, kde zaujme třeba Ještěd, Babylon i místní ZOO.

Nádherná příroda všude okolo

Milovníky tuzemské dovolené rozhodně nadchne i krásná příroda, která doslova dýchá romantikou. I proto si danou oblast zamiloval Karel Hynek Mácha, která zde napsal známý Máj. K výletů do okolí svádí nejenom celá řada turistických tras, ale také dnes tol moderní a populární cyklostezky.