Sluneční brýle sice slouží jako ochrana zraku proti škodlivému slunečnímu záření, ale vzhledem k tomu, že zabírají poměrně velkou část obličeje, měly by k němu ladit a to nejen barvou obrouček, ale především tvarem. Dámské sluneční brýle si můžete vybrat podle tvaru obličeje.

Obličej tvaru trojúhelníku

Někdy se setkáme i s pojmem srdcový obličej. Je charakteristický výraznými lícními kostmi, širokým čelem a zužující se oblastí brady. Vhodné nejsou brýle se zbytečně velkými obroučky nebo jejich zesílenou horní částí. Pokud budou totiž příliš velké nebo hodně zdobené, váš obličej bude opticky drobnější. Vhodnou volbou jsou brýle pilotky. Pánské sluneční brýle pak mohou mít hranaté a tenké obroučky.

Obličej oválného tvaru

Tento typ obličeje má čelo širší a bradu užší. Délka obličeje je větší, než šířka. Oválný tvar je univerzální a jsou pro něj vhodné všechny modely slunečních brýlí. Zvolíte-li obroučky kulaté, zjemní rysy. Hranaté obroučky naopak rysy zostří. Volit můžete i obroučky tvarů méně typických.

Obličej kulatého tvaru

U tohoto typu obličeje jsou délka i šířka přibližně stejné. Nejsou vhodné brýle kulatých obrouček. Tvář opticky zeštíhlí obroučky hranaté, brýle bez obrouček nebo s obroučky tenkými.

Obličej hranatého tvaru

Charakteristické pro tento typ obličeje jsou širší čelo, užší tvář a ostré úhly. Vhodnou volbou jsou brýle s obroučky kulatými nebo oválnými. Sáhnout můžete také do nabídky brýlí bez obrouček nebo s obroučkami úzkými či atypických tvarů, třeba cat eye. Nevybírejte takové modely, které mají tvary ostré.

Široký výběr slunečních brýlí nabízí e-shop naky.cz. Naleznete zde jak sluneční brýle dámské, tak i pánské a dokonce i dětské. Vyberete si zde brýle různých tvarů, s různě barevnými skly. Neváhejte a chraňte svoje oči kvalitními slunečními brýlemi.