Ač se to může zdát, fotopast mohou potřebovat i běžné domácnosti. Fotopast totiž neslouží pouze ke sledování zvěře, ale také k ochraně majetku.

K čemu slouží fotopast?

Fotopast je plně automatické digitální zařízení, které je určené pro denní i noční záznam fotografií, ale i krátká videa o délce jedné minuty. Slouží zejména myslivcům, vědcům a dalším pozorovatelům života nočních – nejčastěji lesních zvířat, výjimkou však není ani užití fotopasti ve společnosti – funguje totiž jako ochrana našeho majetku. Nemusí jít nutně o prostory firmy, ale stále častěji si fotopasti pořizují také běžné domácnosti. Proč? Protože fotopast funguje na lepším principu než obyčejné domovní kamery, ale hlavně – lépe rozeznává zachycené osoby.

Jak fotopast funguje?

Každá fotopast, kterou si na našem webu pořídíte, je aktivována spuštěním PIR čidla, a to přesně ve chvíli, kdy je zaznamenán jakýkoli pohyb, tedy tepelný pohyb, a to v zorném poli snímače. Tento přístroj rovněž dokáže eliminovat a vyřadit nežádoucí pohyby v jejím zorném poli tak, aby se zbytečně nezaznamenával každý zbytečný vjem, který znehodnocuje a zbytečně zahlcuje celý záběr. Co se poté týče zálohy snímků a videí – ty se ukládají na SD kartu a ty nejmodernější modely fotopastí dokážou zachycené fotografie a videa rovnou odesílat na mobilní telefon či email majitele, díky čemuž se značně zrychlí reakce.

K nejoblíbenějším modelům patří například BUNATY FULL HD z roku 2017, které dokáže sledovat zvěř, ale právě i chránit objekty a majetek, díky čemuž je tato fotopast univerzálního použití. BUNATY FULL HD z roku 2017 disponuje vícero led diodami, tudíž pořizuje kvalitní snímky. BUNATY FULL HD byla vyrobena speciálně pro Českou s Slovenskou republiku a v praxi je velmi oblíbenou, ale především funkční fotopastí, kterou si díky sympatické ceně oblíbíte i vy.