Vinařství má v Česku a zejména na Moravě dlouholetou tradici. Vínu se daří v oblastech s lehkou vápenitou půdou a mírným podnebím, a to především na svažitých převážně jižních terénech. Moravská i zahraniční vína dnes koupíte ve všech obchodních řetězcích či vinotékách. Ovšem prodejem fajnových vín a dalších delikates na vysoké úrovni se zabývá od roku 2010 firma Vína Mlejnek.

Nabídka vín

Bohatý sortiment nabízí webová stránka finewine.cz, kde si můžete vybrat mezi rakouskými, italskými, francouzskými či německými víny, ale samozřejmě jsou zde také vynikající vína z Moravy. Pan Mlejnek otevřel v únoru 2017 kamenný obchod s vínem a různými delikatesami v Praze na Letné, kde si můžete víno koupit, nebo osobně vyzvednout vína objednaná ve firemním eshopu. Podle různých příležitostí si můžete vybírat mezi víny bílými, červenými i růžovými.

Degustační kartony

V nabídce nechybí ani degustační kartony, které obsahují šest lahví. Vína v kartonech jsou cenově zvýhodněná a navíc je jejich doprava zdarma. Degustační kartony jsou vždy zajímavě tématicky uspořádány. Milovníkům moravských vín lze doporučit například Moravský degustační karton z rodinného vinařství Viavín. Nachází se v obci Dobré Pole u Mikulova a jeho zvláštností je gravitační přečerpávání, při kterém jsou vyloučena čerpadla a hadice. Víno si tak zachovává svou jedinečnou chuť.

Další nabídka

Pro milovníky bublinek jsou připraveny sekty z Moravy, Rakouska a Německa. Samozřejmě nechybí ani Champagne z Francie a velice oblíbené prosecco z Itálie. K pití vína jsou vhodné nejrůznější delikatesy, mezi nimiž vynikají především lanýžové produkty. Houby a hlavně lanýže patří nepochybně k italské kuchyni. Obchod Mlejnek nabízí všem gurmetům sušené, nakládané a konzervované lanýže od výrobce Marabotto z regionu Piemonte, ve kterém se lanýžům daří.

Jiné delikatesy

V sortimentu e-shopu najdete například Tamenádu, což je tradiční pomazánka ze středomoří vyrobená z drcených černých oliv a ančoviček. Pochoutkou je také pomazánka ze specifických červených paprik Pimento. Italskou specialitou je také zelený pepř v nálevu značky Marabotto, tuňákové maso stejné značky nebo černé olivy nakládané s bylinkami.