Máte vlastní zdroj vody a po domě rozvedený funkční vodovod? Je součástí vašeho pozemku studna nebo potok? Máte velkou nádrž na dešťovou vodu, kterou můžete využít? Pokud máte alespoň jednu z těchto možností, existuje způsob, jak ušetřit značnou sumu peněz za vodné. Domácí vodárna je investicí do vašeho domu, která se vám zaručeně vrátí během krátké doby. Domácí vodárny lidé využívají bez možnosti připojení k veřejnému rozvodu vody, ovšem domácí vodárny s sebou přináší mnoho výhod.

Jak domácí vodárna funguje?

V našich podmínkách se používají domácí vodárny s tlakovou nádrží. Součástí domácí vodárny je čerpadlo, tlaková nádrž, sací a výtlačné potrubí. A také pojistné a ovládací zařízení.

Domácí vodáren existuje několik typů. Některé pouze vodu ze studny či vrtu nasají a vy ji můžete používat k zalévání nebo k naplnění bazénu. Nemusíte tak plýtvat pitnou vodou. Šetříte své finance i životní prostředí.

Pokud se rozhodnete investovat do nákupu domácí vodárny, zvažte její napojení na váš domácí vodovod. Kvalitní domácí vodárny zvládnou vaši vodu ze studny nebo potoka proměnit v pitnou a zcela zdravotně nezávadnou. Po vyčištění je voda rozvedena do vašeho domu pomocí vodovodu.

Výhody domácí vodárny

Výhod mají domácí vodárny hned několik. Vaše měsíční náklady se značně sníží, což je největším plusem domácích vodáren.

Při odstávkách veřejného rozvodu vody vás nečeká cesta s kýblem a PET lahvemi k přistavené cisterně. Vodu máte neustále k dispozici.

Zejména obyvatelé vzdálenějších konců vesnic a obcí a lidé žijící na odlehlejších místech ocení stálý tlak vody. Klesající tlak se stane minulostí.

Nezapomínejte na údržbu

Pokud se rozhodnete pořídit si domácí vodárnu, nezapomínejte na pravidelnou údržbu studny, vrtu nebo jiného místa, odkud budete vodu čerpat, zejména v době přívalových dešťů nebo záplav. Nutné je provádět pravidelné kontroly kvality vody.