Karlštejn je bezpochyby náš nejznámější a současně i nejkrásnější hrad. Stačí ho jen vidět na fotografii a je každému jasné, že se jedná o velmi romantické místo. Je to prostě ideální kout, kam vyrazit na víkend ve dvou a užívat si. Zatímco hrad je přes noc uzavřen, v podhradí nejdete místo, které je snad ještě romantičtější a kde můžete bez problémů nocovat, a to se všemi vymoženostmi moderní doby a v nádherném luxusu.

Hotel s kořeny staršími než hrad

Na břehu klidné řeky Berounky, jen kousek od hradu a přesto v klidné přírodě, stojí Romantický Hotel Mlýn Karlštejn. Je zajímavostí, že vznikl přestavbou starého mlýna, jež byl postaven necelých sto let před zahájením stavby hradu. Právě i proto tento hotel u hradu Karlštejn má neobyčejně silnou atmosféru.

Luxus, kam se podíváš

A není to všechno. Abyste se cítili jako v pohádce, je hotel vybaven luxusem. Hned po příjezdu vás přivítá jeho vlídná náruč v podobě rozlehlého zeleného ostrova, který se rozprostírá kolem budovy. Co se týče vašeho ubytování nedaleko Karlštejna, můžete si vybrat hned z několika různých pokojů. Oblíbené jsou pokoj Královny Elišky s nábytkem ve starožitném stylu a také romantické pokoje The best room her & The best room his. Jejich chloubou jsou volně stojící vana a dešťová sprcha. Navíc je z nich okouzlující výhled.

Dalším lákadlem hotelu je skvělé jídlo. Stylová hotelová rybí restaurace přichází s výběrem specialit ze sladkovodních a mořských ryb z české i mezinárodní kuchyně a potěší širokou nabídkou kvalitních českých a zahraničních vín. Pokud vás láká vše zažít, koukněte na speciální hotelovou nabídku: za zvýhodněnou cenu nabízí relaxační a romantický balíček, dále ještě rodinný balíček s návštěvou zooparku.

Bavte se – pomůže recepce

Okolí hradu je krásné, z blízkých výletních cílů jsou populární například Koněpruské jeskyně (více o nich zde) nebo lomy Amerika. A když zatoužíte zažít něco extra, zeptejte se na recepci. Mohou vám zařídit třeba let vrtulníkem.