Pokud jste majitelem či provozovatelem továrny, kde probíhá sériová výroba o vysokém počtu kusů, jistě víte, že bez strojů není výroba příliš efektivní. 21. století je stoletím techniky a automatizace. Stroje se stále častěji objevují nejen v továrnách, ale v mnoha dalších podnicích. Pracovníci stroje pouze hlídají a ovládají. Takové stroje ulehčují práci zaměstnancům a o mnoho urychlují výrobu. Netřeba dodávat, že automatizace je efektivní investicí, která se rozhodně vyplatí.

Jednoúčelové stroje pro mnoho odvětví

V každé výrobě se najde operace, která je příliš fyzicky namáhavá či časově náročná. Samotný úkon může trvat jen pár minut, ovšem při množství kusů, které se během jedné směny vyrobí, jsou tyto pracovní úkony časově náročné.

Jednoúčelové stroje jsou speciálně navrženy a vyrobeny pouze k jedné pracovní operaci, která výrobu zdržuje. Většinu z nich nelze použít k jiné pracovní operaci, navzdory tomu jsou velmi efektivní. Díky nim se zvýší odbyt, což logicky vede k vyšším ziskům.

Konel Zlín je společností, která se primárně soustředí na výrobu jednoúčelových strojů. Jejich jednoúčelové stroje urychlily a zefektnily výrobu v mnoha průmyslových odvětvích.

Dřevoobráběcí stroje

Jednoúčelové stroje však není jedinou službou, kterou firma nabízí.

Zpracování dřeva má pradávný původ a doprovázelo lidstvo při konstrukci zbraní, nářadí, oblečení, nábytku a všeho, co nás neustále obklopuje. Dřevo lze využít k mnoha různým účelům a ačkoliv přibyly i jiné materiály, dřevo stále zůstává na špičce používaných surovin. Každý z nás má hned několik výrobků ze dřeva, které byly dříve neopracovaným dřevem.

Dřevoobráběcí stroje a pily zpracovávají dřevo do hladkých klád, které jsou určené k dalšímu širokému použití. I takové stroje snadno pořídíte firmy Konel s.r.o.. Přesvědčte se na webu konel-zlin.cz.