Kdo vlastní zahradu jistě zná zvědavé pohledy kolemjdoucích, když při odpočinku pije kávu, opaluje se nebo řádí s rodinou v bazénu. Hledáte řešení, jak tomu zabránit? Jednou z možností, jak takovou situaci řešit je na plot pořídit stínící tkaninu. Nestojí mnoho peněz ani času.

Výhody stínící tkaniny

Kromě většího soukromí poskytuje stínící tkanina řadu jiných kladů. Jedním z nich je ochrana před výfukovými plyny ze silničního provozu. Zápach a smog vás přestane trápit. Při větrném počasí ochrání stínící sítě nejen vás, ale také keře, stromy a rostliny zasázené kolem plotu. Tato ochrana funguje i při prudkém slunečném záření. Stínící tkanina poskytuje příjemný stín. Ten se dá využít také v blízkosti skleníků nebo dětských hřišť a pískovišť.

Stínící tkaniny nevyužijeme jen k oplocení našich pozemků, ale také k oplocení kotců pro zvířata a sportovních hřišť, kde síť spolehlivě zachytí letící balón a zabrání případnému úrazu. Další využití sítě ocení stavbaři. Ochrana proti padajícím předmětům na kolemjdoucí při práci na lešení je důležitá.

Instalace stínící sítě

Sítě se vyrábí v různých rozměrech a mají 90% zastínění. Instalace je velmi snadná. Síť má připevněná oka, vzdálené 5 cm od sebe, kterými se síť zachytí ke většině druhů plotů za pomoci vázacího drátu nebo spojovací spony. Stínící tkanina jde uchytit na klasické pletivo, plotové panely a ostatní druhy plotů. Pořízení stínící sítě zatíží peněženku méně než hodně užívaný rákos a má mnohem delší životnost.

Snadná údržba

Údržba stínících tkanin není téměř žádná. Postačí je běžně čistit. Na sílu zastínění to nemá vliv a jejich životnost to nijak nezkrátí.

Pořízení stínící sítě je jistě skvělou investicí, kterou časem ocení i ostatní. Chránit své soukromí a majetek je důležité pro většinu lidí a stínící tkaniny mohou být jedním z pomocníků, jak toho dosáhnout.