Sázení na sportovní utkání, které umožňuje např. sázková kancelář Fortuna, se těší velké oblibě u sportovních fanoušků. Přinášíme pár tipů, díky kterým získáte přehled a zvýšíte své šance na zisk.

1. Víte, kdo chytá?

Připomínat si to v zemi s takovou hokejovou tradicí je možná zbytečné, ale pro jistotu: brankář je v hokeji velmi důležitý. Ti nejlepší jsou v podstatě schopni vyhrát svému týmu zápas. Než se vsadíte na hokejový zápas, měli byste se ujistit, že týmu, kterému věříte, chytá brankářská jednotka. Pokud je tradiční brankář zraněn, nebo ho tým šetří a umístí náhradníka, podívejte se, jak druhý brankář chytal v předchozích zápasech. Možná je to talentovaný mladý muž, který čeká na příležitost, nebo podprůměrný brankář. Totéž platí o sázkách na počet gólů: pokud dva ofenzivní týmy postaví do branky průměrné nebo podprůměrné náhradníky určitě není dobrý nápad sázet sázky typu “méně než x gólů”.

2. Dávejte pozor na motivaci týmů

Ve fotbalové lize každý zápas může rozhodnout o tom, že tým vyhraje ligu, že se dostane do Evropy nebo že sestoupí. Motivace je zrádná věc, ale v zásadě má fotbalový tým v každém zápase hodně motivace. Hokej se v tomto ohledu liší. Samozřejmě, každý tým se snaží vyhrát, ale pokud to neudělá, nebude to tak špatné. Například základní část české extraligy má 52 zápasů a loni stačilo Zlínu vyhrát v základní hrací fázi 22 z nich, aby v tabulce základní části skončil čtvrtý. Pokud máte pocit, že v hokeji je více překvapení než ve fotbale, zde byste měli hledat důvod: sezóna je poměrně dlouhá, hraje se na rozdíl od fotbalu třikrát týdně a po odehrání 52 zápasů stále není o vítězi ligy rozhodnuto.

3. Pozor na výhody domácích stadionů

Možná jste si přečetli povzdech od jednoho z hokejistů: Na tom kluzišti se mi nehrálo dobře. Často se tím myslí to, že stadion, na kterém hrál, byl značně užší než ten, na který je zvyklý doma. Širší rozměry kluziště pomáhají technickým hráčům, kteří v něm mají více prostoru. Tito hráči mohou mít na menší hrací ploše problémy proti silovým typům hráčů. Může to být dokonce problém i pro brankáře. V sezóně 2006/2007 byla Slavie podprůměrným domácím týmem, v tabulce domácích zápasů byla dokonce třetí od konce s bilancí gólů 96-81. Před novou sezónou nechala své kluziště zmenšit a v následující sezóně byla doma druhá nejlepší, na svém stadionu dala 108 gólů a jen 56 jejich dostala. A došla si pro titul … Pouze výhoda menší hrací plochy nevyhraje titul, ale pro dobrý tým může být rozhodujícím faktorem.

4. Sledujte sérii zápasů venku

Nejde o menší evropské ligy, které se odehrávají v rámci poměrně malých krajin, než NHL a KHL, kde týmy létají k soupeřům tisíce kilometrů. Když Los Angeles hraje jeden den doma a další na ledě Bostonu, musí proletět 4200 kilometrů a několikahodinový let spolu s časovým posunem se na hráčích může podepsat. Tím více, že kvůli změně časového pásma přijdou o tři hodiny k obnovení sil. A když hrají pátý zápas během osmi dnů na konci dlouhé sezóny, lze očekávat, že jejich nasazení nebude stoprocentní.

5. Kontrolujte soupisku

Toto je spíše univerzální rada, protože se vztahuje na všechny kolektivní sporty: pokud týmu chybí klíčový hráč, měli byste alespoň zamyslet nad tím, co to udělá s jeho týmem. Jaromír Jagr se v loňském roce vrátil do NHL a stal se jednou z hvězd Philadelphie. Když byl zraněn, Flyers prohráli ve Winnipegu a pak dokonce i doma se slabou Carolinou. Bez Jágra, který je schopen svým výkonem strhnout o generaci mladších hráče, má Philadelphie bilanci 1-3, s ním na ledu 14-7.Jsou to jenom malá čísla, ve kterých se může promítnout více faktorů, ale pro vás je to přinejmenším důvod si promyslet, či při dalším jeho zranění vsadíte na Philadelphii jako na jasného vítěze.