Lidé milují rekordy. Ať už se jedná o rekordy v jídle, o rekordy v naběhaných kilometrech, vypitých pivech či uzvednutých kilogramech. Ovšem jsou tu takové rekordy, které byste držet nechtěli a ani jejich majitelé to s nimi nemají jednoduché. Víte jak vysoký byl nejvyšší muž světa? Nebo kolik tetování na sobě má nejpotetovanější člověk světa? Pokud ne, tak čtěte dál!

Nejpotetovanější strejda

Pokud někdy přijedete do Skotska, a potkáte zde podivného modře zbarveného chlapíka, kterému všichni neřeknou jinak než Leoparde, pak jste se vší pravděpodobností narazili na nejpotetovanějšího chlápka světě. Tento muž má potetováno 99% kůže, což znamená, že je tetovaný v podstatě úplně všude, kde vás jen napadne. Jedinými místy, kde byste jeho kérky nenašli, jsou prostory mezi palci a také vnitřky jeho uší. Jinak je modrý všude!

Dlouhý pán

Robert Pershing Wadlow byl chlapík pocházející z USA, který měl úctyhodnou výšku 2,72 metrů a díky tomu tak byl nevyšší člověkem na světě. Ve 21 letech vážil přes 200 kilogramů. Bohužel takováto tělesná vada, spojená s prudkým růstem zapříčinila to, že tento chlapík ve velmi brzkém věku zemřel. Na pohřeb mu museli kopat hrob dva hrobníci a speciálně vytvořená byla i rakev.

Nejprudší zhubnutí na světě

Tento rekord by v našich letních měsících možná někdo bral, ale věřte nám, že nejspíše není oč stát. Mluvíme zde o rekordu, kdy člověk velice prudce ztratil velkou část své váhy. Přesněji 635 kilogramů za 216 dní. To se povedlo muži jménem John Bower Minnoch, jehož váha byla již tak vysoká, že jej velice ohrožovala na životě. Jeho snaha nakonec přinesla ovoce a on tak dokázal zhubnout jen za půl roku 419 kilogramů. A my se tu trápíme s pěti! Tak si z něj vezměte příklad. A nebo radši ne.