Himalájská sůl je již dlouhou dobu známá vědcům i příznivcům zdravého životního stylu. Pokud si myslíte, že jde o běžnou sůl, jste na omylu, himalájská sůl obsahuje velké množství minerálů, které jsou pro fungování našeho organismu nezbytné. Najdeme zde přes 80 důležitých minerálů. Nejlepší volbou je vyměnit běžnou kuchyňskou sůl za himalájskou. Tato sůl má však ještě další úžasný přínos a tím je zlepšení ovzduší v interiéru.

Doplňky z himalájské soli

Himalájská sůl má obrovské využití jako dekorace do interiéru, má úchvatné barvy, které kombinují zejména bílou, žlutou, oranžovou a růžovou barvu. Vyrábí se z nich sošky, solné svícny, lampy a mnoho dalších dekorací. Když se rozzáří solné lampy, tak vydávají krásné tlumené světlo, které je vhodné pro relaxaci, ale i pro navození romantické atmosféry. Tato sůl se využívá i v solných jeskyních, aby pomohla lidem s dýchacími obtížemi. V solných jeskyních je stejně kvalitní vzduch jako na horách nebo u moře, je to způsobeno schopností této soli ionizovat vzduch. V přírodě se nachází vzduch v čisté formě a má záporný náboj.

Když se však dostane do prostředí, kde je mnoho znečištění, ať už smogu nebo elektromagnetického pole, které vydává elektronika a spotřebiče kolem nás, vzduch dostane kladný náboj a následně je velmi nezdravý, takový vzduch způsobuje únavu, dýchací problémy, ale i bolesti hlavy. Himalájská sůl má schopnost předat vzduchu opět záporný náboj, takže vzduch bude opět zdravý Čím více himalájské soli v interiéru je, tím výraznější je efekt. Někteří lidé mají i stěny obložené z tohoto materiálu. Pořízení dekorací z himalájské soli přispějete i ke zdravějšímu prostředí v domácnosti. Skvělým místem pro nákup produktů z himalájské soli je eshop Magieprirody.cz, kde můžete nalézt i celou škálu dalších užitečných předmětů, mezi které patří třeba yoni vajíčko a další.