Zákon je přímo nenařizuje, povinné jsou pouze pro děti a mladistvé do osmnácti let věku. Často se však objevují diskuze o tom, že by se legislativa měla zaměřit i na jejich nošení u dospělých cyklistů. Přilby jsou totiž lehké, skladné a nejde o žádnou nákladnou investici. Mohou také spolehlivě chránit před úrazem hlavy, který může znamenat často až fatální následky. Podcenit otázku bezpečnosti se určitě nevyplácí a měli bychom brát na zřetel, že bez kvalitní helmy bohužel hodně riskujeme.

Poslouchejte při tréninku svou oblíbenou hudbu

Dnešní přilby na kolo umí opravdu hodně – modely z přelomu tisíciletí se s nimi snad ani nemohou srovnávat. Spárování s chytrým mobilním telefonem je věc okamžiku, stejně tak mohou přehrávat oblíbené melodie a v případě potřeby také snadno zprostředkují telefonát s vašimi blízkými. A jen tak mimochodem, potřebujete posvítit? LED světelná signalizace se postará, abyste viděli a neunikli jste ani pozornosti ostatních účastníků silničního provozu.

Zvláště řidiči automobilů ocení, že cyklisté svítí, a to nejen za horších světelných podmínek během podzimních plískanic. Ovládání světel na helmě je velmi praktické, stačí jen stisknout tlačítko umístěné v oblasti řídítek. Nemusíte tedy ani brzdit nebo bicykl dokonce úplně zastavit, na nic nečekáte a nemusíte mít při každé příležitosti při ruce mobil.

Praktickým modelům rozhodně patří budoucnost

Moderní doba si žádá své, bez praktičnosti se neobejdou ani helmy na kolo. Velmi jednoduše se propojí s chytrým mobilním telefonem a skrze aplikaci si můžeme nastavit vše potřebné od A do Z. Výhodou však jistě není jen praktické provedení, ale i mnohem důmyslnější ochrana hlavy než u dřívějších modelů. I při nepříjemném pádu tak nemusí dojít k těžkému zranění s trvalými následky. Prohlédněte si sami nové modely na cel-tec.cz!