Mít v životě zaměstnání je důležité. Nejste-li rentiéři, majitelé prosperujících firem nebo dědicové, pak budete s největší pravděpodobností pracovat až do důchodu. To není úplně lákavá představa, zejména pro ty, kteří svou práci úplně nemají v lásce a berou ji jako nutné zlo, které musejí přežít. Nebude tedy lepší, když si najdete práci, která vás baví, která třeba navíc pomáhá vašemu osobnímu růstu? Hned se vám bude mnohem lépe dýchat a vidina každodenního vstávání nebo práce i o víkendu vás už nemusí tolik děsit nebo naopak štvát.

Jaké si to uděláš, takové to máš

„To vždycky říkávala moje babička. Na všem si člověk musí najít něco pozitivního, a když je možnost, má se to změnit. Sama podle toho žila, nikdy nebyla zlá na druhé, i když si to někdy zasloužili. Pracovala v cukrárně a lidé se tam za ní hrozně rádi vraceli. Babičku jsem milovala a v cukrárně byla odmalička jako doma. Nejdřív jsem mlsala zákusky a vesele pozorovala babičku za pultem, později, když nebyl nával lidí, jsem jí pomáhala za pultem. Od patnácti jsem k ní pravidelně chodila na brigádu. Zákusky totiž taky pekla, takže když jsem stála před výběrem povolání, cukrařina byla jasná volba“ vypráví s melancholickým úsměvem Rita.

„Automaticky jsem šla k babičce do cukrárny. Ona postupem let byla ráda, že má mě jako oporu, já jsem se pomaličku vše učila. Bylo jasné, že po babičce cukrárnu postupně přeberu. Když jsem přidávala své nápady, které se líbily, babička mě zaúkolovala vzít zaměstnance. Jenže kde je hledat? Vyzkoušela jsem sílu internetu a inzerce práce zdarma to vyřešila, vložit inzerát bylo jednoduché. Pohovory jsme s babičkou vedly svědomitě a do týmu vybraly holčinu po škole, kterou jsme si zaučily a vyškolily podle sebe. Teď jsme silný tandem, kterému to funguje“ uzavírá Rita.