Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla po internetu, tedy zkráceně povinné ručení, musí mít zaplaceno každý majitel či provozovatel vozidla. Jeho účelem je chránit v případě způsobení újmy na zdraví nebo škody na majetku. Bez zaplaceného povinného ručení nesmí na silnice vyjet žádné vozidlo, neboť v případě způsobení dopravní nehody slouží pro zaplacení újmy druhé osobě. Na zaplacení vlastních škod slouží havarijní pojištění.

Uzavření povinného ručení

Při nákupu nového auta je nejjednodušší a také nejjistější uzavřít povinné ručení přímo v autosalonu, abyste byli pojištěni již při výjezdu z brány. Samozřejmě záleží na tom, se kterou pojišťovnou daný prodejce spolupracuje. Chcete-li uzavřít povinné ručení s jinou pojišťovnou, lze to také provést po dohodě s ní. Když pojišťovně sdělíte požadované údaje, můžete z autosalonu vyjet již s pojištěným vozidlem. Po zaplacení obdržíte „zelenou kartu“, která slouží jako doklad o zaplacení, kterým budete potřebovat v případě silniční kontroly. Zelená karta je mezinárodně uznávaná a musíte ji vozit vždy sebou stejně jako ostatní povinné doklady. Pro výběr pojišťovny, jejíž podmínky vám budou nejlépe vyhovovat, můžete využít internetové srovnávače nebo službu Yespojištění.cz.

Co je Yespojištění.cz?

Nejste-li spokojeni s podmínkami, které vám nabízí vaše pojišťovna, zkuste se poohlédnout po konkurenčních nabídkách. Nejjednodušším způsobem je využít internetový srovnávač Yespojištění.cz. Pomůže vám nalézt nejlevnější povinné ručení online pomocí „Povinné ručení kalkulačka – srovnání cen“.

Proč si sjednat povinné ručení online právě zde?

  • Především je zde k dispozici srovnání povinného ručení od většiny pojišťoven na českém trhu
  • Zelená karta vám bude zaslána obratem na Vaši emailovou adresu a originál vám přijde poštou následující den
  • Budete mít možnost získat u vybraných pojišťoven slevu až 25% z ceny pojištění, což nikde jinde nenajdete
  • Další možností je porovnání cen za připojištění k povinnému ručení (pojištění čelního skla, srážka se zvěří a další)
  • Také si můžete sjednat havarijní pojištění se slevou k povinnému ručení.