Nudná kniha plná cenných znalostí, nebo delší dokument do školy? V tomto článku vám poradíme, jak obě tyto překážky zdolat bez úhony.

Čtení by mělo být především o zábavě. Jenže kniha může někdy být i nudná, a přitom skrývat cenné znalosti. Jestliže jste se do takové situace dostali, určitě víte, jak těžké je donutit se k jejímu dokončení. V následujících řádcích vám ale přinášíme několik tipů, jak si tuto práci ulehčit.

Odstraňte lákadla

Tento krok je naprostá nutnost. Především během aktivit, kde se potřebujete soustředit. Když budete danou aktivitu vykonávat v prostředí, kde vás pořád něco ruší, šance na úspěch bude téměř nulová. Alespoň v případě čtení nudných materiálů určitě. Proto si vytvořte takové prostředí, kde vás nic nebude rušit. Případně zajděte do čítárny. Tu najdete v téměř každé knihovně.

Odměňte se

Dostat do sebe kýžené znalosti nemusí být vždy tím největším lákadlem. Proto si za každý menší úspěch stanovte odměnu. Za každý čtenářský úspěch si projděte například žebříčky knih, prohlédněte nejlépe hodnocené knihy a vyberte si takovou, která se vám bude líbit. Pokud nepatříte mezi vášnivé čtenáře, zkuste se odměnit například nějakou dobrotou. Nejlépe po cestě z čítárny, protože tak zajistíte, že se nebudete odměňovat zbytečně moc. Ať už však zvolíte jakýkoliv přístup, určitě najdete něco zajímavého. Nemusíte nutně kupovat nové knížky, zkuste navštívit tento knihy bazar a vyberte si něco napínavého, ušetříte nejen své peníze, ale pořízením knihy z druhé ruky předejdete plýtvání.

Dávejte si pauzy

Při čtení nudných materiálů čas neutíká tak rychle. Určitě se během toho několikrát přistihnete, jak kontrolujete hodiny a sunete je dopředu. To vám ale nepomůže. Raději si nastavte stopky a studujte, dokud samy nezazvoní. Pak si dejte pauzu jako ve škole. Delší, kratší – to záleží na vás. Najděte si takový postup, který vám bude vyhovovat. A tímto způsobem pak do své hlavy nalijete mnohem více cenných znalostí a informací.