Moderní umění je pojmem, který je opravdu velice těžké specifikovat, nebo jej konkrétně vyhradit na některé směry a prvky. Největším táhlem moderního umění je totiž ten fakt, že opravdu jenom malíř sám určuje, kterým směrem se vydá.

Ačkoliv zde najdeme společné rysy mezi jednotlivými díly, tak se většinou bavíme o rozměrné škále zajímavých obrazů, přičemž každý je zcela jiný. Jedním z nejúžasnějších míst u nás, kde můžete sledovat moderní umění, je galerie U Betlémské kaple, kterou najdeme v našem hlavním městě v Praze. A rozhodně věřte, že stojí za návštěvu!

Kombinace klasické architektury a moderního umění

Galerie vás na první pohled nadchne především tím, že je dokonale připravená na to, aby nechala vyniknout každý obraz v prostoru. Mnohdy jsme u muzeí a galerií zvyklí, že exteriér i interiér svádí spoustu pozornosti na sebe a nenápadně tak okrádá obrazy z výstavy o pozici na výslunní. Tady to ale rozhodně nečekejte, protože galerie obrazů U Betlémské kaple nabídne velice jednoduchý, prostý a klasický architektonický styl, který naprosto neobyčejně osvěžují moderní obrazy plné rozličných prvků.

Mnohé kousky si můžete odnést sebou

Nejedná se přitom pouze o klasickou galerii, ale bavíme se zde o jedné z největších a zároveň i nejlépe hodnocených prodejních galerií. Zásadní výhody určitě každý pochopí sám. Na rozdíl od aukcí a hromadných prodejů, vám prodejní galerie dává možnost prohlédnout si dílo v jeho nejpřirozenějším prostředí. Nikdo vás nikam netlačí a nemusíte nikam spěchat. Každý detail díla je tam jenom pro vás a záleží na vás, zdali vás dokáže oslovit natolik, že se s ním rozhodnete rozšířit svojí vlastní sbírku.

Galerie, která neomrzí ani při opakované návštěvě

Opakované návštěvy mohou být něčím, co vás dokáže výrazně zklamat u některých druhů galerií. U Betlémské kaple vás ale takové zklamání určitě nečeká. Jako galerie umění totiž nemá jenom svojí stálou expozici s prodejními kusy, ale také nabízí jednou za čas možnost časově omezených výstav, které se věnují konkrétním tématům, nebo je pořádá konkrétní umělec. I opakované návštěvu U Betlémské kaple tak mohou být neobyčejným uměleckým zážitkem.