Plazmalifting je velice účinná a oblíbená metoda omlazení vlastní plazmou, která účinně pomáhá regenerovat kožní buňky. Plazmaterapie využívá růstových faktorů a dalších bioaktivních látek, které jsou obsaženy v krevních destičkách. Ty se při odstředění krve uvolní do plazmy. Pokud jsou aplikovány do kůže, nastartují v ní regenerační pochody, stimulují tvorbu kolagenu, elastinu a nových cévek. Jedná se o přirozenou cestu omlazení, která je vhodná pro váš obličej, kruhy pod očima, krk, šíji, dekolt i hřbety rukou.

Jak si vybrat kliniku?

První dojmy z kliniky plastické chirurgie získáte tím, že ji jednoduše kontaktujete, napíšete e-mail či zavoláte. Určitě prozkoumejte jejich webové stránky a nezapomeňte si přečíst životopisy lékařů, abyste se ujistili, že práci odvádějí kvalifikovaní plastičtí chirurgové, nikoliv pouze laici s certifikátem z různých kurzů a seminářů.

Plazmaliftingem se zabývá i MUDr. Tomáš Ventruba, který má za sebou bohatou praxi a je zakladatelem rodinné kliniky V-CLINIC.

Jak dlouho plazmalifting vydrží?

Tím, že plazmaterapie působí na nastartování přirozeného procesu regenerace buňek, není její efekt okamžitě viditelný jako například u aplikace výplní. Vzhledem k tomu, že stále stárneme, vydrží zhruba 8-12 měsíců. Obecně se doporučuje ošetření každý rok opakovat.

Jaký je rozdíl mezi plazmaliftingem, chemickým peelingem a mezoterapií?

Jak už bylo zmíněno, plazmalifting se soustředí na omlazení vlastní plazmou a regenerací kožních buněk. Při chemickém peelingu se na pleť aplikuje jedna nebo více AHA kyselin, které destruují jednotlivé vrstvičky kůže. Při mezoterapii se zase do svrchní a střední vrstvy pokožky aplikují hydratační, výživné a regenerační roztoky.

A jak takový zákrok probíhá?

Zákrok se provádí po aplikaci anestetického krému. Pokud se jedná o plazmu bez přidání kyseliny hyaluronové, aplikuje se tenkou jehlou drobnými vpichy do kůže, pokud je plazma obohacena o kyselinu hyaluronovou, použije se na aplikaci kanyla z několika málo vpichů. Po opakovaném ošetření se vaše pokožka zpevní a stane se odolnější.