Než se vydáte do cizí země, doporučujeme si o ní něco zjistit více. Každá země či město je jiné, má jinou kulturu, jiné zvyky a tradice, dokonce se může platit i zcela jinými penězi. V současné době se s velkou oblibou jezdí hlavně do Maďarska, o němž lze říct, že je to země plná zajímavostí, kterou bychom měli vidět, prožít a zažít. Víte, co nejzajímavějšího nedaleké Maďarsko ukrývá?

Země s bohatou historií – i tak lze popsat Maďarsko. Stejně tak lze tuto krásnou zemi plnou památek nazvat místem plným skvělého jídla, jedinečné kultury a místem plným lázní. Podívejme se na několik zajímavostí týkající se této krásné země, kterou by měl mít každý na svém “wish listu”.

Najdeme zde třetí největší parlament na světě

Maďarsko je známé hlavně díky Budapešti, tedy hlavně díky svému hlavnímu městu. Je známé pro své architektonické skvosty, dominantou města je však budova parlamentu, která byla postavena už v roce 1896. V současné době se jedná o třetí největší parlament na světě, předběhl ho jen londýnský Westminster a rumunský parlament.

V Maďarsku se narodil slavný iluzionista

Harryho Houdini jistě nemusíme představovat. Jedná se o muže, který se spojuje s iluzí a kouzly. I když mladí lidé jeho kouzelnická představení už nepamatují, vědí, o koho jde. A právě tento světoznámý iluzionista se narodil v dech beroucím Maďarsku.

Najdeme zde nejstarší pevninské metro v Evropě

Když se budete nacházet v Budapešti, pravděpodobně se projedete i zdejším metrem. Mějte ale na paměti, že se jedná o vůbec nejstarší pevninské metro v Evropě.

Most po americkém moderátorovi

Amerického moderátora Stephena Colberta možná znáte. Právě na jeho počest byl nazvaný jeden z maďarských mostů.

Země termálních lázní

O Maďarsku je také třeba vědět, že se jedná o zemi termálních lázní. Velmi známé jsou hlavně termály Mosonmagyaróvár, poblíž je možné najít velmi hezké ubytování.