Ačkoliv jste celý den při chuti na sex a těšíte se na vášnivé chvilky v ložnici s vaší partnerkou, večer přijde zklamání a vášnivá noc skončí dříve než začala. Problémy s erekcí trápí stále více mužů před čtyřicátým rokem, po čtyřicítce má problémy s erekcí dokonce každý druhý muž a s postupujícím věkem se problémy ještě více zhoršují. Kvalitní sex sice není důležitý pro život a ani není tím nejdůležitějším aspektem vašeho vztahu, ale všichni víme, že s ním to jde tak nějak lépe.

Jak se dysfunkce projevuje?

Nejtypičtějšími příznaky erektilní dysfunkce jsou neschopnost dosáhnout erekce, částečné dosáhnutí erekce nebo neudržení erekce po celou dobu sexu a dosáhnout ejakulace či předčasná ejakulace.

Ačkoliv žijeme ve 21. století, stále mnoho mužů se stydí o svých problémech mluvit a nijak je neřeší. Často ani není potřeba hned navštěvovat lékaře a stačí udělat v životě pár změn.

Jak s dysfunkcí bojovat?

Léčba erektilní dysfunkce často začíná změnou životního stylu. Někdy může být spouštěčem stres a únava či jiné psychické potíže. Alkohol, cigarety a nesprávná životospráva problémy s erekcí jen zhoršují.

Pokud máte sedavé zaměstnání, zařaďte do svého života pohyb. Běžte si zaběhat nebo alespoň na procházku. Nadváha také může být důvodem problémů s erekcí.

Další důvod erektilní dysfunkce mohou být nepropustné cévy či jiné zdravotní potíže.

V takových případech pomáhají doplňky stravy, které najdete například na najerekcia.sk.

Pokud problémy přetrvávají je čas navštívit lékaře. Problémy s erekcí mohou občas být příznakem závažnějšího onemocnění, které vyžaduje odborné vyšetření.

Proč mít kvalitní sex?

Dobrý sex nejen, že zvyšuje intimitu a důvěru mezi vámi a partnerkou (partnerem), ale také podpoří ve vašem mozku tvorbu endorfinu, tzv. hormonu štěstí. Endorfiny ve vašem těle podporují dobrou náladu, dodávají energii a pomáhají bojovat se stresem.