Když se řekne Pardubice, většině z nás se vybaví pardubický perník. Pardubice však nejsou jen o perníku. Jedná se o univerzitní město východních Čech. Rozkládají se na soutoku Labe a Chrudimky a vytvářející důležitou aglomeraci pardubicko-hradecké oblasti. Své sídlo zde má Univerzita Pardubice a řada středních i základních škol. Volné nabídky práce tak naleznete v této oblasti. Zaměstnání můžete hledat také v soudnictví, neboť zde má své sídlo okresní soud a nalezneme zde také pobočku krajského soudu. Návštěvníky láká především historické centrum. Možnosti práce Pardubice se tak nabízejí v oblasti cestovního a turistického ruchu, v gastronomii, ubytovacích službách nebo restauracích a kavárnách.

Pardubický průmysl a možnosti práce

Kromě potravinářského, dopravního a spotřebního průmyslu se v Pardubických soustřeďuje průmysl chemický, strojírenský a elektrotechnický.

Z chemického průmyslu se jedná především o rafinérie a výrobu paliv a maziv. Také se zde vyrábí celulóza.

Elektrotechnický průmysl vyrábí systémy pro řízení letového provozu, spotřební elektroniku a komunikační a elektronická zařízení pro osobní počítače. Také se zde vyrábějí audiosystémy do automobilů pro náš i zahraniční trh.

Z potravinářského průmyslu hraje prim výroba perníku a piva.

Dopravní průmysl zahrnuje dopravu silniční, železniční a leteckou. Letiště se nachází v jihozápadní části města. I zde naleznete nabídky práce.

Kde hledat volná pracovní místa?

Rozhodnete-li se pracovat v Pardubických, nabídky volných pracovních míst hledejte na pracovních portálech, kde se soustřeďují. Patří mezi ně cz.jobimi.com. Volné pracovní pozice jsou zde rozdělené podle oborů a pracovních pozic nebo podle měst. Stačí zadat do vyhledávání a všechny volné nabídky na portálu budete mít seřazené před sebou.