Mít v dnešní době svůj rodinný dům je velká investice, která samozřejmě přitahuje zloděje a vandaly všeho typu. Nezapomeňte tudíž investovat také do pořádného kovového plotu, který dokáže váš majetek udržet právě takový, jaký si ho vy přejete.

Nejenomže takový plot dokáže odradit potencionální zloděje, stejně tak vás chrání před hlukem, dopřává vám tak žádané soukromí a v neposlední řadě působí jako designový prvek patřící k vašemu domu.

Jaký druh plotů je nejlepší zvolit?

Tahle otázka se nedá jednoduše zodpovědět, jelikož na dnešním trhu existuje spousta typů plotů. Je třeba se dopředu zamyslet nad tím, k jakému hlavnímu účelu má plot sloužit. Můžete si vybrat buď estetický trvanlivý plot nebo naopak „pouhé“ oplocení zahrady, které se dá pořídit i v levné formě. „Sestavte“ si proto dům dle vlastních představ.

Jaké jsou základní typy oplocení domů?

Betonové oplocení

Tenhle typ oplocení vám zajistí maximální soukromí. Je tvořen betonovými tvárnicemi, které se sestaví do vámi požadovaného tvaru oplocení. Tuhle variantu můžete dokonce kombinovat například s dřevěnými sloupky, plastovými sloupky

i ocelovými výplněmi. Beton je samozřejmě velice odolným materiálem, jež nevyžaduje údržbu, a hlavně jsou dlouho trvanlivé.

Kovové oplocení

Tenhle typ oplocení je nejoblíbenějším a nejčastějším řešením oplocením rodinných domů. A není to samozřejmě pouhá náhoda – kovové ploty k rodinným domům se vyznačují svou bezpečností a kvalitou. Stejně tak jsou designovým vrcholem, který můžete okolo svého domu postavit. Podobně jako betonové ploty, tak ani ty kovové ploty nepotřebují prakticky žádnou údržbu, a navíc je můžete obohatit o další kovové příslušenství, jako jsou třeba plotové brány a jejich pohony.

Pletivo

Pletivo je nejlevnějším typem oplocení, nicméně samozřejmě i tím nejmíň bezpečným. Potencionálním zlodějům stačí obyčejné „štípačky“ a do vašeho majetku se dostanou „raz dva“. Další nevýhodou je fakt, že vám nezajistí žádné soukromí. Používá se spíše jako forma oplocení zahrad a sadů.