V minulosti neexistovala žádná bezpečnost práce, lidé chodili do zaměstnání a každý den byli vystavování mnoha rizikům. Počet zranění a úmrtí byl obrovský. Současná doba může působit z hlediska bezpečnosti práce podstatně lépe, protože existuje mnoho předpisů a nařízení. Počet úrazů je ovšem stále velmi vysoký. Z velké části se na tom podílí podceňování rizik, které při práci hrozí. Největší vliv má absence ochranných pracovních pomůcek.

Proč jsou ochranné pomůcky tak důležité?

Mnoho lidí je nenosí, protože si myslí, že je pro ně riziko malé nebo proto, že jim snižují komfort při práci. Některá zranění dokáží vyřadit z práce na několik dní a jsou i taková, která s sebou přináší následky na celý život. Je důležité nedbat na pouhá doporučení, ale individuálně zvážit, jaká nebezpečí hrozí a eliminovat je. Když hrozí pád na hlavu, jsou důležité helmy, když hrozí poranění rukou, měly by být samozřejmostí ochranné rukavice. Důležitá je také správná pracovní obuv, která se postará o ochranu nohou a také o pohodlí a zdravé držení těla. Neměli byste zapomínat také na vhodné pracovní oblečení. Pod pracovním oblečením si mnoho lidí představí nevzhledné montérky. Doba jde ovšem dopředu a dokonce i pracovní oblečení může vypadat stylově a moderně. Stačí ho nakupovat na správním místě Zaměřte se na značku uvex, která nabízí pracovní oblečení a ochranné pracovní pomůcky, na které budete náležitě hrdí.

Nabízí stylový vzhled, příjemné nošení, anatomický tvar a vlastnosti, které při práci oceníte. Důležité je zejména chránit smyslové orgány, protože ty jsou nejdůležitější. Při široké škále profesí jsou ohrožené oči, s jejich ochranou skvěle pomohou odolné pracovní brýle uvex, které se nezamlží a při práci ani nebudete vědět, že je máte na sobě. Ochranné pomůcky jsou investicí do vaší bezpečnosti a pokud dojde k nepříjemné nebezpečné situaci, budete rádi, že jste bezpečnost nepodcenili a máte náležitou ochranu. Inspirujte se nabídkou sortimentu na uvex-safety.cz.