Přepravní kontejnery jsou obrovské a duté kovové krabice, stejně jako nákladní automobil. Takové kontejnery se používají k přepravě zboží po celém světě. Tyto kontejnery jsou někdy vyřazeny z provozu; jsou často uloženy kolem přístavů.

Do roku 1987 byly přepravní kontejnery používány pouze pro mezinárodní přepravu zboží. Přestože lze lodní kontejnery použít ke stavbě masivních budov, většina lidí dává přednost verzi malého domu. Dostupnost těchto kontejnerů, jejich robustnost a moderní vzhled je činí přizpůsobitelnými do každých podmínek a tím jejich výhody nekončí.

Cenová dostupnost

Jednou z významných výhod přepravních kontejnerových domů jsou nízké náklady na výstavbu. Použití přepravních kontejnerů jako primárního stavebního materiálu výrazně snižuje vaše náklady na stavbu. Základní kostru pro váš domov již máte, protože jsou k dispozici všechny stěny, střecha a podlaha. To znamená, že nemusíte platit za žádnou práci týkající se konstrukce budovy. Pokud máte potřebné dovednosti postavit dům sami, snížíte také náklady na stavbu. Obytné kontejnery rozhodně nezatíží rozpočet jako stavba klasického domu.

Přepravní kontejnerové domy jsou ekologické

Většinou se tyto přepravní kontejnery neposílají zpět kvůli souvisejícím nákladům. Proto jsou tyto „již nepoužívané“ kontejnery považovány za odpad. Používáním těchto vyřazených přepravních kontejnerů pro domácnost děláte něco skvělého pro životní prostředí. Na druhou stranu pomáháte při ochraně vegetace, protože snižujete spotřebu dřeva při stavbě domů.

Stejně ekologické jsou také skladové kontejnery.

Přepravní kontejnerové domy jsou silné

Tyto přepravní kontejnery jsou vyrobeny z materiálů navržených tak, aby vydržely drsné povětrnostní podmínky na volném moři. Jak dlouho kontejnerový dům vydrží? Může vydržet tak dlouho, jak je to možné, a přežil by tradiční domy. Jsou vyrobeny s odolným exteriérem, který odolá hurikánům a zemětřesením. Můžete jich naskládat na sebe dest a neztratí svou pevnost.