Jak vypadal svět v pravěku? Oplýval životem, všude rostlo mnoho rostlin a žilo mnoho živočichů, kteří během milionů let evoluce buď vymřeli nebo jim evoluce pomohla k tomu, aby se přizpůsobili a přežili. Je úchvatné koukat se do minulosti, bohužel nemáme stroj času, ale přesto nám dávní tvorové po sobě zanechali odkaz a sice ve formě svých fosilií.

Jen díky fosiliím a horninám si dokážeme představit, jak země v minulosti vypadala. Když si člověk prohlíží zkameněliny a kostry dávných tvorů, kteří zde byli před miliony let, lidská přítomnost na této planetě se může zdát jen jako okamžik, přesto lidé dokázali planetu zcela změnit. Byl by hřích zapomenout na historii naší Země a na úchvatné tvory, kteří ji vládli. Pokud vás pravěk láká a chtěli jste si osahat pozůstatky dávných dob, můžete si fosílie pořídit.

Kde můžete fosilie koupit?

Fosílie nemusíte hledat na nalezištích nebo se na ně koukat jen v muzeích, stačí navštívit specializovaný eshop Fosilie-shop.cz a fosilie si koupit. V tomto eshopu naleznete fosilie z různých zemí světa. Jedním z nejlákavějších exemplářů je trilobit, tito vyhynulí členovci zde žili před více než 500 miliony lety a vy si můžete koupit jejich dokonale zachovalé fosilie. Každý exemplář je zvlášť nafocený a může být váš. Tito členovci byli tak rozšíření, že se jejich fosílie nachází prakticky všude, včetně České republiky. Stejně hojeně rozšířený je amonit. Tito vyhynulí měkkýši obývali oceány po celé Zemi, dnes už po nich zbyly jen krásné zkameněliny různých velikostí.

Nabídka zkamenělin je velmi široká, zahrnuje také mlže a plže, žraločí zuby, dinosaury, zkamenělé dřevo, jantar a mnoho dalšího. Inspirujte se sami a možná vás zkameněliny zaujmou natolik, že je začnete sbírat, domácí sbírka fosilií vám dá možnost kochat se krásami z dob minulých kdykoliv. Web je také zdrojem mnoha informací, které všechny nadšence pravěku zajisté zaujmou.