Věci které si nemůžeme zdravým rozumem vysvětlit nás neskutečně lákají a přitahují. Nesnámé bytosti, jiné světy, magie a kouzla, to je to, co nás vždy přitahovalo. Dělo se tak od dávných dob a tato touha v nás stále zůstává. Dokladem toho je i prapodivná sbírka zvláštností, která zbyla po jednom z lovců záhad.

Nejpodivnější nález

Tím byl Merrylin Cryptid, který byl znám jako amatérský  krypto-biolog, krypto-zoolog a archeolog. Pocházel z aristokratické rodiny a žil na přelomu 17. a 18. století v Londýně. Svůj odkaz se před svou smrtí snažil pečlivě skrýt ve zděném výklenku svého domu. Ten byl však objeven a jeho celoživotní dílo z něj bylo vyzdviženo.

Podivné kostry

Dřevěné boxy se šuplíky obsahovaly sbírku velice prapodivných předmětů sloužících k mumifikaci a práci s tkáněmi. Co je ovšem mnohem zajímavější, součástí nálezu bylo i velké množství kosterních nálezů, které rozhodně nepatřili nám známým tvorům. Boxy obsahovaly šuplíky vystlané vatou a v ní uložené kostry tvorů, které rozhodně v encyklopediích nenajdeme.

Cryptidovo muzeum

Velké množství nadpřirozených tvorů, o kterých normálně slyšíme například v pohádkách jsou nyní k vidění ve speciálním muzeu, které se věnuje panu Cryptidovi a jeho zajímavému hobby. Otázkou je, za byl pan Cryptid pouze sběratelem těchto zajímavých kuriozit, popřípadě zda skutečně podivné tvory sám lovil a preparoval.

Co na to věda?

Na tuto otázku nám už asi nikdo nikdy neodpoví, nicméně takovýto objev, je nesmírně zajímavý a vyvolává obrovské množství otázek, na které nám dnes již nikdo asi neodpoví, snad jen věda. Nemáme však žádné informace o tom, že by se kdokoliv pokusily ony obludky nějakým způsobem zkoumat a preparovat je. Takže i tady končíme. Ale podívaná je to skutečně výtečná!