Fenomén youtuberingu se neskutečným tempem rozmohl po celém světě. Z jeho aktérů se stávají celebrity a vydělávají si pomocí něj velice slušné peníze. Jedná se však jen o zlomek peněz, které je schopen youtuberingem vydělat chlapík, kterého si dnes představíme.

PewDiePie, vlastní jménem Felix Kjellberg je původně pochází ze Švédska. Během studií na vysoké škole tento nadaný mladík našel zalíbení ve vytváření vlastních videí a jejich postování na svém vlastním kanálu na youtube. Jeho vide a celková tvorby začaly být tak populární, že milý Felix opustil vysokou školu a pustil se do práce na vybudování jména PewDiePie naplno.

Právě on je důkazem toho, že pokud rodiče své děti nabádají, aby nehráli pořád jen hry na počítači, nedělají možná dobře. Právě hraní her je totiž hlavním tématem Pewdiho videí. Tzv. Let´s Play videa spočívají v tom, že divák sleduje obrazovku hráče a zároveň jeho samotného, čímž se baví. A právě v tom je Pewdy naprostou jedničkou. Krom videí s herní tématikou samozřejmě tak natáčí i další zábavné videa všeho druhu.

V nich se velice často objevuje i jeho přítelkyně Marzia Bisognin, původem z Itálie, která je také veleúspěšnou youtuberkou vystupující pod přezdívkou CuatiePieMarzia. Společně s ní žil Pewdy dlouhou dobu ve Švédsku, poté se přestěhovali do Itálie, ovšem nyní žijí v Anglii a to především z důvodu dobrého připojení k internetu.

A kolik si vlastně PewDiePie vydělá? No číslo je to závratné. Jeho roční zisk činí téměř 300 milionů korun. Ano slyšíte správně. I přesto všechno však mu tento úspěch příliš nevlezl do hlavy. A sám někdy tvrdí, že by byl možná radši za menší základnu fanoušků. Ale ruku na srdce vydělávat si takový balík pouze hraním her? To je snem snad každého.