Náušnice z chirurgické oceli i ostatní šperky z tohoto odolného materiálu si během krátké doby získaly velkou oblibu u velké části lidí. Důvodů, proč je chirurgická ocel tak oblíbená je mnoho. Chirurgická ocel je směsí železa, uhlíku a chromu. Tato unikátní směs má mnoho kladných vlastností, které nositelé šperků velice oceňují. Proto se náušnice z chirurgické oceli i ostatní šperky stávají stále více oblíbené, i když jsou na trhu se šperky relativně nováčkem.

Jak vybrat správný šperk?

Náušnice jsou dominantním šperkem vašeho obličeje a jejich správným výběrem můžete potlačit nedostatky vašeho obličeje a zvýraznit vaše přednosti. Náušnice z chirurgické oceli se vyrábí v mnoha provedeních a na webových stránkách sperkyleclay.cz nalezne vhodný model každý s jakýmkoliv tvarem obličeje, barvou vlasů či barvou očí.

Oválný obličej

K oválnému obličeji se nejlépe hodí visací náušnice z chirurgické oceli zejména, pokud má žena krátce střižené vlasy, kdy krásně vyniknou jejich lícní kosti.

Kulatý obličej

Ženám s kulatým obličejem se nedoporučuje nosit malé náušnice tzv. pecky. Stejně jako svislé pruhy na oblečení zeštíhlují postavu, mají stejný efekt svislé náušnice z chirurgické oceli. Visací náušnice opticky prodlouží a zeštíhlí kulatý obličej.

Trojúhelníkový obličej

K trojúhelníkovému obličeji se hodí prakticky jakékoliv náušnice z chirurgické oceli. S takovým obličejem se nemusíte ve výběru nijak omezovat.

Hranatý obličej

Hranatý obličej působí na ostatní tvrdě a je potřeba ho zjemnit. Nezáleží tak ani moc na tvaru náušnic jako spíše na jejich provedení. Kamínky v jemných barvách na klasických kroužcích či něžné tvary – srdíčka, hvězdičky atd. udělají s hranatým obličejem zázraky.

Náušnice pro každou příležitost

Při každém výběru náušnic z chirurgické oceli zvažte k jaké příležitosti jsou určené. Zda k běžnému, kdy jsou vhodné decentnější náušnice nebo k slavnostnějším příležitostem, kdy mohou být náušnice nápadnější.