Mít kvalitní připojení k internetu je hlavní požadavek každého, kdo ho potřebuje. Na co konkrétně hledět, bez ohledu na to, zda potřebujete internet Praha, nebo připojení v jakékoliv jiné lokalitě? Na to se podíváme společně. Řadě věcí plně odpovídá připojení poskytované na Internetpraha.com.

Rychlost downloadu

Jeden z nejdůležitějších požadavků, které lidé mají. Download neboli rychlost stahování výrazně ovlivňuje mnoho věcí. Čím jsou hodnoty vyšší, tím je vše nejenom rychlejší, ale také bezproblémové. Na tento parametr hledí především ti zájemci, kteří plánují:

  • Sledovat televizi přes internet
  • Stahovat velké množství dat
  • Pouštět videa ve vysokém rozlišení

Rychlost uploadu

Na tento parametr se často zapomíná. Přitom ho lze označit také jako jeden z těch, který je velmi důležitý. I když hledáte nejlevnější internet, je dobré přihlédnout k tomu, aby tato rychlost byla odpovídající. Může se vám to hodit ve chvíli, kdy budete někomu posílat určitá data, ale třeba také při videohovorech, stejně jako nelze opomíjet ani dnes tolik populární hraní na herních konzolích.

Odezva

Označuje se také jako ping a jde o takzvanou odezvu serveru. Jde o parametr, který ukazuje na rychlost spojenou s tím, než váš požadavek k danému serveru dojde a je zpracován. Čím je odezva u internetového připojen nižší, tím lépe. I to má vliv na celkovou kvalitu, hlavně pokud jde o celkovou rychlost během surfování.

Stabilita

Na tu se celkem často zapomíná. Je sice dobré mít internet o skvělých rychlostech, ale k čemu to je, pokud jeho stabilita není ideální? Máme na mysli hlavně situace, kdy se objevují různý výpadky signálu, které mohou být častější u bezdrátového připojení. Kvalitní poskytovatel by měl přicházet s určitou garancí, čímž potvrdí, že když už se výpadek objeví, jde spíše o mimořádnou situaci než o něco, co lze nazvat jevem běžným.