Drony nejsou jen malou hračkou, se kterou si můžete jen tak létat ve vzduchu. V dnešní době dovedou tyto věcičky již velice kvalitní záběry, díky kterým můžete začít vytvářet zcela nové a neotřelé fotografie a videa.

Prémiovou značkou na trhu je zcela jistě společnost DJI, která v současné době naprosto odskočila od konkurence a technologické pokroky v oblasti dronů děla v podstatě sama. Momentálně předvedla dle našeho názoru jeden z nejlepších produktů. Jméno novinky je Spark a jedná se o skutečně maličký dron, který dokáže dělat videa a fotografie ve vysokém rozlišení a špičkové kvalitě. Navíc je vybavený snad vším potřebným, co byste mohli od drona očekávat, a možná i něčím navrch. A nejlepším na tom všem je poměrně nízká pořizovací cena.

Celkem 16 tisíc, tolik dáte za tuto nadanou novinku, což není zas tak málo. Mluvíme tu o produktu prémiového výrobce, který jinak své produkty prodává i dvojnásobně dráž. Navíc se nejedná o hračku, ale o plnohodnotnou kameru, která toho nabízí tolik, že je cena 16 tisíc vlastně poměrně dost výhodná.

Pokud se podíváme na samotné tělo tohoto dronu, pak zjistíme, že má velice kompaktní rozměry 16×16 centimentrů a jeho váha nepřesahuje 300 gramů. Je určen jak pro amatéry, tak také pro naprosté profesionály. Lze jej použít uvnitř i venku, takže se stane součástí každé vaší zábavy. Společnost má navíc již dokonale vyřešenou stabilizaci obrazu a tak budou fotografie vždy kvalitní a ve velice dobré ostrosti.

Technické parametry jsou také skvělé. Kamera, která je umístěna v pohyblivém dvouosém gimbalu nabízí perfektní fotografie a naprosto plynulé natáčené scény, například při přeletu nad objektem. Dokáže tak hrdě konkurovat i svým sourozencům z vyšších řad.

Velice nás potěšil čip tohoto zařízení, která je ve velikosti 1/2,3“ a jedná se tak o čip, určený pro klasické kompaktní fotoaparáty. Nabízí skvělý výstup, který je mnohem lepší než menších čipů, které se do dronů klasicky umisťují. Natáčí ve full HD a zvládne i tak pokročilé funkce jako je ovládání gesty, rozpoznání obličeje, či sledování pohybujících se předmětů.