Pokud přemýšlíte nad tím, jaké plenky pořídit pro své miminko, sáhněte do nabídky plenek látkových. Počáteční investice sice bude vyšší, ale z dlouhodobého hlediska ušetříte nemalou finanční částku. Kromě toho jsou dnes látkové pleny daleko pohodlnější a příjemnější než ty, které se používaly v minulosti.

Vyberte si správné kalhotky

Rozhodnete-li se, že si pořídíte látkové pleny, je potřeba si koupit nejen plenky, ale i vhodné svrchní kalhotky. Velký výběr jak plenek, tak i kalhotek nabízí e-shop obchod-latkovepleny.cz.

Látkové plenky si zde můžete objednat čtvercové nebo vícevrstvé a nabídka svrchních kalhotek je také široká. Vyrábějí se z nepromokavých, ale prodyšných druhů materiálů. Kromě toho si můžete vybrat i z celé řady zajímavých vzorů.

  • Kalhotky pro novorozence

Jsou vyráběny tak, aby se jejich velikost dala upravit a to pomocí patentků, jež jsou umístěny v přední části kalhotek.

  • Kalhotky jednovelikostní

Jejich velikost se dá upravit pomocí patentků, které naleznete v přední části kalhotek. Jsou vhodné pro období přebalovací a hmotnost dítěte v rozmezí 4-15 kilogramů.

  • Kalhotky vícevelikostní

Tyto kalhotky se pořizují podle aktuální velikosti dítěte. Každá značka má svoje velikostní značení. Pro orientaci je vždy v závorce uvedená hmotnost dítěte, pro níž jsou jednotlivé velikosti kalhotek určeny.

  • Kalhotky vlněné

Varianta kalhotek vhodná pro noční spánek. Kromě toho, že jsou prodyšné a většinou se vyrábějí ze 100% vlny, obsahují také lanolin, jež má za úkol neutralizovat moč.

  • Kalhotky z fleecu

Vlastnosti tohoto materiálu jsou obdobné jako u kalhotek vlněných. Výhodou je nižší pořizovací cena. Vzhledem k tomu, že neobsahují lanolin, je potřeba je po každém použití přeprat. Výhodou je, že rychle usychají. Máte je tedy brzy opět k dispozici.