S potápěním můžete začít kdykoliv, pokud tomu odpovídá váš zdravotní stav. Kurz Open Water Diver je určen pro začátečníky a získaná licence s celosvětovou platností vás bude opravňovat k ponorům do 18 metrů. Pokud budete touto licencí disponovat, můžete si kdekoliv ve světě vypůjčit potápěčskou výbavu a kochat se krásami podmořského světa. Toto potápěčské osvědčení IANTD Open Water Diver je uznáváno na celém světě jako osvědčení sportovního potápěče.

Nebojte se začátků

Kurz potápění si můžete zaplatit pro sebe, nebo jej můžete věnovat jako dárek někomu ze svých blízkých. Jak se říká „nikdo učený z nebe nespadl“, takže i kurzy potápění začínají vždy vysvětlením možných rizik a nástrah, seznámením s přístroji a používáním základních posunků, které jsou ve vodním prostředí nezbytné. Kurz Open Water Diver představuje počáteční fázi přístrojového potápění. Pokud se rozhodnete pro tento koníček, objednejte se prostřednictvím objednávkového systému organizátora kurzu pana Jiřího Böhma. S případnými nejasnostmi či dotazy se na jmenovaného obraťte telefonicky na čísle 730513113, nebo prostřednictvím e-mailu jirka@seawolf.cz.

Význam základních dovedností a znalostí

Kurz poskytne všem adeptům potápění nejprve základní dovednosti a znalosti. Instruktoři kladou na tuto fázi velký důraz, neboť je to hlavní předpoklad bezpečného provozování tohoto krásného sportu. Každý potápěč musí mít zejména smysl pro kázeň a odpovědnost. Během celého výcviku dbají školitelé na individualitu každého člověka a podle toho se ke každému snaží přistupovat.

Jak kurz potápění probíhá?

Celý průběh kurzu se skládá z vyučování teorie, poté následuje šest praktických cvičení v bazénu a teprve po dokonalém zvládnutí všech cviků a posunků se provádějí ponory ve volné vodě. Toto vše zahrnují i kurzy potápění Open Water Diver. V ceně je nejen uvedený výcvik, ale také výukový materiál, včetně vypůjčené výstroje a vybavení. Teoretická část se odehrává v učebně v Praze-Podolí, bazénová příprava na tamním plaveckém stadionu a ponory na volné vodě převážně na českých lomech. Pro dokončení kurzu si můžete zvolit i moře v Chorvatsku nebo v Egyptě.