Letošní soutěž mistrovství světa začala pěkně zostra. Velmi kuriózní moment se stal při závodě v Mexiku, kde jeden ze závodníků zabloudil, naboural pár vozů a pak stejně vyhrál.

Minulý rok opustil Volkswagen světovou rallye, coby jasně dominantní značka, na kterou prostě nikdo neměl. Ihned se otevřelo pole pro ostatní dravce a závody se staly mnohem více populární. Momentálně vedou soutěž hned tři značky ale v Mexiku zazářil Kris Meek, jen možná trochu jinak než by si přál.

Meek měl ke konci závodu náskok pohodlných 37,8 sekund. Ovšem konec rychlostní zkoušky přinesl nečekané drama. Meek totiž vyjel v jedné ze zatáček z tratě, a bylo to přesně v místě, kde parkovali diváci celého závodu. Zmatený pilot si to zamířil mezi vozy, kde začala jeho soukromá rošáda.

Zmateně se začal motat mezi jednotlivými vozy, některým se těsně vyhnul, a jiné neměli takové štěstí. Jeden Volkswagen zůstal nabouraný. Ale jezdec si nakonec našel cestu zpět na trať a závod dokončil a to dokonce jako vítěz. V cíli pak také zjistil, že byl schopen dojet se zcela prázdnou pneumatikou.

Sám Meeke se k celé situaci vyjádřil tak, že měl štěstí. „Najel jsem na hrbol a ten mě vyhodil ven. Měl jsem štěstí…“ V čele celé klasifikace MS stojí Ogier s Fordem, který vede s osmibodovým náskokem před Latvalou s Toyotou.

Sám Meeke nakonec našel majitele Volkswagenu a daroval mu podepsanou kšiltovku s omluvou. K vyjetí z tratě se vyjádřil takto: „Najel jsem na hrbol a ten mě vyhodil ven. Měl jsem štěstí…“. Pojďte se podívat na video, které jeho naprosto šílený kousek celé zachycuje.