Plánujete již nyní svou dovolenou a nechcete experimentovat? Pak vám rozhodně doporučujeme Chorvatsko nádhernou zemi, která má i po sté stále co nabídnout!

Vyberte tu správnou oblast

Dovolená v Chorvatsku začíná již doma a to výběrem té správné destinace kam bude probíhat vaše cesta do Chorvatska. Chorvatsko má rozhodně co nabídnout a najdete zde velmi rozmanitá místa která navštívit a kde se vám bude velice líbit. Ať už se vydáte na sever země, který oplývá nádhernou přírodou a jedinečným pobřežím, které prozatím zůstává před turisty ještě trochu skryto, nebo střední a jižní část s nádhernými ostrovy a poloostrovy.

Výběr skutečně záleží jen na vašich preferencích, zda budete celou dovolenou chtít strávit na plážích, nebo se budete chtít potápět, popřípadě budete chtít podnikat i výlety do vnitrozemí.

Nádherné moře

Abyste si skutečně užili chorvatské moře naplno, rozhodně se vydejte do střední či jižní části země. Místní azurově modré moře doslova kypí životem a na své si zde přijdou milovníci potápění, šnorchlování, i ti, kteří se prostě jen rádi cachtají v moři.

Výlety do vnitrozemí

Pokud není vaší ideální dovolenou pouze setrvávání na pláži, ale občas si uděláte rádi výlet i do vnitrozemí a objevíte něco nového, pak se vám rozhodně bude líbit na jihu země, kde najdete spousty nádherných měst jako je například Dubrovník a mnoho přírodních úkazů, které vám doslova učarují.

Aktivní dovolená

Pokud jste milovníky aktivní dovolené pak je pro vás rozhodně jasnou volbou celá řada ostrovů, kdy každý z nich nabízí trochu jiný přírodní ráz a obrovské možnosti jak strávit dovolenou aktivně. Ať už objíždění ostrovů na kajacích, jízda na kole, pěší putování, nebo běžecké stezky Chorvatsko ostrovy jsou to ideální pro vás.