Česká republika láká v současné době hromadu turistů nejen díky svým krásným památkám, ale hlavně díky svým nádherným přírodním místům, které rozhodně stojí za to vidět.

Během letošního léta jsme se dokonce dočkali i toho, že české dovolené byly mnohem žádanější a vyhledávanější, než ty zahraniční. Je to zvláštní, ale možná se ani nemusíme čemu divit – moře je všude stejně modré a pláže jsou všude stejně písečné. Kam však chtěli vyrazit lidé v Česku?

Mezi nejoblíbenější oblasti patřily samozřejmě nejrůznější skály, tedy Adršpachy nebo Prachovské skály byly letos opět hojně navštěvované. Dostatku turistů se však dočkaly i Beskydy, které jsou každým rokem takřka denně navštěvovány desítkami lidí, kteří si chtějí užít nejen krásnou českou dovolenou, ale mnohdy se jedná jenom o denní výlet, při němž nesmí chybět výšlap na nejvyšší horu této oblasti, a sice na Lysou horu.

Beskydy – ta pravá krása Česka

Moravskoslezské Beskydy se mohou pyšnit řadou krásných míst, které stojí zde navštívit. Lysá hora je však jakousi dominantou, na kterou je třeba vystoupit, pokud se nacházíte právě v těchto místech. Jedná se totiž o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který jen tak neomrzí. Dá se na něj totiž vyjít různými způsoby. Pokud sem tedy pojedete po několikáté, zkuste si tento vrchol nejen vyšlapat, ale třeba i vyjet, a to na kole.

Samozřejmě to není jediná návštěva, která stojí za to. Jelikož se tato chráněná krajinná oblast skládá hned z několika pohoří a je velice rozsáhlá, navštívit můžete i jiné vrcholy, než je Lysá hora. Doporučujeme se zastavit i u Satinských vodopádů nebo v Beskydském pivovárku.

Ta nejkrásnější dovolená!

Beskydy jsou však i tou nejlepší volbou pro letní dovolenou. Pobyty v Beskydech se řadí k těm nejlepším, protože tu není o zábavu nouze. Každý den můžete prožít jinak. Co se týče ubytování, tak vždy najdete to, které vám plnohodnotně vyhovuje.