Obzvláště mezi mladými lidmi je snowboarding nesmírně populárním sportem. A to nejen klasický sjezd ale také jeho extrémní odnož – freestyle snowboarding. Ruku v ruce s ním jde určitá forma svobody, hudba i styl oblékání.

Podobně jako u skateboardingu. Samozřejmostí je ale také riziko. Proto je důležité se před každým výjezdem za adrenalinem pojistit.

Rakouské Tyrolsko

Jednou z nejlepších destinací je bezpochyby rakouské Tyrolsko. Výběr středisek je vskutku obrovský a především také celoroční, s jistotou nezaměnitelného přírodního sněhu. Dohromady mají sjezdovky celých 3 400 kilometrů. Jsou vždy dokonale upravené mančesterem a určené jak pro začátečníky, tak i ostřílené jezdce. Čekají na vás také desítky snowparků.

Speciální kapitolou je freeride, neboli ježdění mimo sjezdovky v neoznačených terénech. Tímto způsobem lze skutečně nasát nádhernou zimní Tyrolskou krajinu. Celkově můžeme najít přes 500 km volného terénu. Což z Tyrolska dělá ráj pro milovníky adrenalinu. Mezi ta nejlepší místa počítáme St. Anton am Arlberg, Fieberbrunn, Stubaiský ledovec, Zillertalské údolí a Serfaus-Fiss-Ladis.

V některých střediscích lze dokonce najít školy freeridu, kde vás naučí veškeré dovednosti, které se vám v nezkrocených údolích plných hlubokého sněhu budou hodit.

Zábava za každé situace

V Alpách obecně naleznete neuvěřitelný komfort a servis. Všechny vleky jsou maximálně moderní, vyhřívané a v kabinkových se lze připojit na bezplatnou WiFi. Vzhledem k velikosti a množství středisek nehrozí žádné fronty, jak jsme zvyklí například v naší české kotlince. Zábavu si užijete ale i po odložení prkna. V horských městečkách se nacházejí vyhlášené ski bary, aqvaparky a skvělé restaurace.

Ubytování je možné si vybrat přímo na míru. Hotely, apartmány nebo i malé farmy s možností ubytování… A zaručujeme vám, že se o vás všude dobře postarají.

Pro nezapomenutelnou dovolenou na horách není nutné jezdit daleko. Před rakouské hranice přijedete autem za pár hodin. Více informací na https://ergo.cz.