V poslední době se staly v módě nějaké změny, které měly nadchnout mnohé nákupní maniačky. Sice jsme se nedočkali nejrůznějších novinek v tomto módním světě, za to nám však bylo dle módy umožněno kombinovat mnoho stylů, které se dříve protnout nemohly ani omylem.

Například kombinace zlaté a stříbrné barvy je dnes zcela povolena, i když to módní návrháři nevidí zrovna rádi. Přece jenom to povoleno je, proto už se nemusíte otáčet na to, jestli to vadí nebo nevadí, když si dáte stříbrné botičky a zlatou kabelku nebo náušnice.

Jako další se například začal kombinovat ležérní a elegantní styl. Dříve jsme nemohli ani sáhnout po teniskách, které bychom si nazuli k šatům nebo k sukni. Dnes je to však naprosto běžné a dokonce v mnoha případech i vyžadované. Naopak k džínům je dnes povoleno vzít si lodičky. Lodičky se však aktuálně nosí k mnoha takovým kouskům, proto si pojďme říct, k čemu všemu se lodičky můžou nosit a proč.

• K šatům či sukním

Samozřejmě klasická kombinace je sukně nebo šaty a lodičky. Pokud však máte mini sukni nebo mini šaty, lodiček se vzdejte, jelikož budete působit nadmíru lacině. Lodičky se nejvíce doporučují k šatům, které sahají zhruba ke kolenům nebo do poloviny stehen a níže. Je to z toho důvodu, že vidíme jenom lýtka, tudíž vypadají nohy kratší. Díky lodičkám tak rychle způsobíte, že nohy budou vypadat štíhlejší a delší.

• K overalům

Pokud máte doma overal, který je dlouhý nikoliv ve formě šortek, pak k němu nevolte nic jiného než právě lodičky. Overal si nemohou dovolit nosit ženy nízké postavy, protože je to zkracuje. Ženy vyšší postavy či dlouhých nohou si toto oblečení dovolit mohou. Lodičky udělají nohy štíhlejší, což je u overalu, který má většinou širší nohavice, potřeba.

• K džínům

A jelikož je povolena kombinace ležérnosti a elegantnosti, nebojte se nosit lodičky i k džínům. K tomu si dejte jednoduché basic tričko, pohodlné teplákové sako a klidně i batůžek na záda.