Přemýšleli jste někdy nad tím, že se zbavíte svého letitého zlozvyku a přestanete kouřit? Bývá to poměrně těžké, protože jste zvyklí si zapálit v určitých situacích a to najednou není možné. Jste ve stresu a automaticky dostanete chuť na cigaretu, a když si ji nemůžete dát, budete ve stresu ještě víc. Po ránu jste byli zvyklí si dát cigaretu nebo u piva či vína, s přáteli, v autě. To všechno jsou situace, kdy musíte chuť na nikotin řešit. Můžete si pořídit spoustu náplastí, různé kůry na odvykání nebo jen pevnou vůli. Je ještě další možnost, jak si od tohoto zlozvyku pomoci?

Pevná vůle byla k ničemu

„Kouřit jsme začali v devítce, s kamarády. Někdo vždycky vzal rodičům jednu až dvě cigarety z krabičky a potají jsme to zkoušeli v parku. Na střední škole to bylo děsně moderní, klukům se to líbilo a kluci díky cigaretám vypadali jako správní rebelové. Ještě když si zapálili před školou, kde se to nesmělo. Na vysoké škole jsme chodili do barů a na pivo, tam byla cigareta vždy k jednomu pivu. Ani pořádně nevím, jestli mi to chutnalo nebo ne. Postupem času se cigarety začaly zdražovat a po škole a odstěhování od rodičů to bylo s financemi pěkně napnuté“ popisuje Linda, kdy se rozhodla zbavit svého zlozvyku.

„Rozhodla jsem se přestat, ale nebylo to jednoduché. Sám nikotin mi nechyběl, ale spíš něco, na co jsem byla zvyklá. V restauracích to bylo nejtěžší. Kamarádi si zapálili u piva nebo vína a já si hrála s prsty. Chtělo to nějakou náhražku. Kamarádi přišli s vaporizérem. Vaporizér byliny byl první, který jsem vyzkoušela, pomohlo mi to, navíc to mělo dobré účinky na mé zdraví. Na internetu jsem našla spoustu druhů, konopný vaporizer a další. Chuť na nikotin vůbec nemám. Cigarety mi nechybí“ uzavírá spokojeně Linda a ukazuje svůj přenosný vaporizér.