iPhone pochopitelně vždycky máme u sebe a většinu dne jej používáme. Při každodenním používáním, leč nám to ale nemusí přijít, je ale telefon v neustálém nebezpečí poškození. Může se stát cokoliv a telefon může najednou vyklouznout z ruky. Stejně tak může dostat ránu v kabelce či kapse, kde se může i potkat s klíči a dalšími ostrými předměty.

Pokud si tak svého zařízení iPhone vážíme, tak bychom jej měli držet v bezpečí některým z ochranných prvků. A jaké jsou nejčastěji užívané včetně pro a proti, to si řekneme právě dneska!

Tvrzená skla by měla být vždy základem

Hned prvních ochranný prvek nemá sebemenší význam představovat. Tvrzená ochranná tvrzená skla iPhone dokáží ochránit před naprostou většinou nepříjemností které se mohou vyklubat při kontaktu s displejem. Proto počítejte s tím, že dokáží displej ochránit hlavně před nepříjemným poškrábáním, přičemž dokáží mnohdy odclonit i nepříjemný pád. Sklíčka jsou ale stále více určená na samotnou ochranu právě před škrábáním nežli před tvrdým pádem, kdy nemusí ani efekt sklíčka stačit.

Jednoduché ochranné kryty

Pokud nemáte rádi větší „futrály“ tak pro vás budou ochranné kryty asi tou nejlepší volbou. Ve spojení s ochranným sklíčkem se dokonce už i bavíme o kombinaci, která dokáže telefon opravdu dobře ochránit. Zatím co sklíčko se postará hlavně o škrábance a frontální nárazy, tak ochranné kryty iPhone dokáží ochránit před nepříjemnými pády na hrany displeje a především rohy. Špatně mířený pád na taková místa automaticky znamená pavouka přes celý displej. Měkčený kryt ale může tento problém vyřešit.

Někým milovaná a někým nenáviděná pouzdra

Poslední zmínkou jsou kompletní pouzdra, která vám mohou nabídnout pro telefon bezesporu tu nejlepších ochranu. Takzvaná flip pouzdra víceméně fungují jako knížečka, díky čemuž telefon není nikdy obnažený velkým nárazům. Další efektem je, že pouzdra iPhone dokáží udržet i v izolaci od prachových částeček, což pomůže zmenšit jeho znečištění. Jenže ne každý taková pouzdra má rád kvůli horšímu přístupu k telefonu „na jedno sáhnutí“. A mimo toho je potřeba ještě zmínit i ten fakt, že pak lidé často nepoužívají ochranná sklíčka.