Kvalitní webinář je základem pro úspěch vašich studentů. Proto nepodceňujte ani sebemenší maličkost, která by mohla celou vaši výuku zruinovat.

Chcete se něco naučit? Tak to potom nemáte jinou možnost, než se zúčastnit online kurzů. Jedním z nejoblíbenějších je webinář, který nabízí celou řadu benefitů nejen pro studenty, ale také samotné lektory. Pokud ale chcete posunout kvalitu vašeho webináře na zcela novou úroveň, přinášíme vám několik tipů, jak toho můžete dosáhnout.

Dívejte se do kamery

Oční kontakt. Všichni víme, že je velice důležitý. V této době, kdy se ještě nemůžeme setkávat jako dřív, je ale velice těžké oční kontakt vůbec provádět. Budete si tedy muset vystačit s kamerou. Naučte se do ní dívat. Pokud to tak budete dělat, vaši studenti budou mít pocit, že se koukáte přímo na ně. To nejenže povede k vyšší produktivitě, ale také si získáte mnohem větší respekt. Sebevědomý oční kontakt totiž umí udělat divy.

Interaktivita na prvním místě

Webinář propojuje lektora se studenty ve virtuálním prostoru. To, že mluvíte do počítače, ale neznamená, že nemůžete být interaktivní. Svoje výklady prokládejte úkoly nebo otázkami, abyste oživili i svoje publikum. A to i v případě, že budete vytvářet kurz místo živého webináře. Zapojujte vaše studenty do dění a uvidíte, jak kvalita vaší výuky raketově vzroste.

Bez kamer

Vy si kameru nechte zapnutou, nenuťte k tomu ale nikoho dalšího. Vašim studentům by to totiž mohlo vadit. Ne každému je zapnutá kamera příjemná. Žáci by tak mohli být zbytečně rozrušení, což rozhodně nechcete. K zapnutí kamery vyzvěte ostatní jen v případě, že to bude opravdu nutné. V opačném případě netlačte na pilu a nechte vaše studenty, ať sami rozhodnou o tom, jestli je dobré kameru zapínat.